Največ golov so gledalci na povratnih četrtfinalnih tekmah videli na tekmi med Chelseajem in praško Slavio. Potem ko so Londončani dobili prvo tekmo z 1:0, so danes doma slavili s 4:3. Dvoboj so Angleži danes odločili že v prvem polčasu, potem ko je med drugimi dvakrat zadel Pedro. Čehi so v drugem polčasu le omilili poraz.

Dvoboj Eintrachta in Benfice je pripadel Nemcem. Portugalci so prvo tekmo dobili s 4:2, današnji gostitelji pa so slavili z 2:0 in napredovali zaradi golov v gosteh. Tokrat sta za Nemce zadela Filip Kostić v 37. in Sebastian Rode v 67. minuti.

Že pred povratno tekmo je bilo jasno, da bo med polfinaliste napredovala Valencia, ki je že na prvi tekmi v gosteh slavila s 3:1, danes pa zmagala z 2:0. Valencia je dosegla v vsakem polčasu po zadetek, zadela sta Antonio Latorre in Dani Parejo.

Derbi četrtfinala med Napolijem in Arsenalom so dobili Angleži. Ti so na prvi tekmi zmagali z 2:0, na jugu Italije pa z 1:0. V 36. minuti je slavje Angležev potrdil Alexandre Lacazette.

V polfinalu se bodo merili Arsenal in Valencia ter Eintracht Frankfurt in Chelsea.