V nogometni ligi prvakov sta znana polfinalna para. Tottenham se bo pomeril z Ajaxom, Barcelona pa z Liverpoolom. Tottenham je na tekmi preobratov sicer klonil proti Manchester Cityju s 3:4, a je napredoval, Liverpool pa je brez večjih zapletov v Portu prišel do uspeha s 4:1.

Kdor je danes zamudil nekaj uvodnih minut na obračunu med Manchester Cityjem in Tottenhamom, mu je bilo lahko pošteno žal. V 11. minuti je namreč na semaforju na stadionu Etihad že pisalo 2:2. Manchester City je začel atomsko in prek Raheema Sterlinga povedel že v četrti minuti, a nato tudi ekspresno doživel hladen tuš. Po dveh napakah branilca Aymerica Laporteja je mrežo gostiteljev dvakrat zatresel Son Heung-Min, postal azijski nogometaš z največ doseženimi goli v ligi prvakov (12) in spravil svoje navijače v delirij. Ti so še slavili drugi zadetek, ko je že padel nov. A tokrat v njihovo mrežo, saj je izid poravnal Bernardo Silva. Moštvi sta za nekaj trenutkov zadihali, nato pa je v 21. minuti sledila nova eksplozija domačih navijačev. Po podaji De Bruyneja je namreč v 21. minuti Manchester City v vodstvo znova popeljal Sterling. Rezultat se do konca polčasa ni spremenil, v 40. minuti pa je zaradi poškodbe pri Tottenhamu moral iz igre Moussa Sissoko. Ker ima 29-letni Francoz v igri trenerja Mauricia Pochettina eno ključnih vlog, se je taktično gledano igra argentinskemu strategu nekoliko podrla.

V drugem polčasu je Manchester City silovito krenil po zadetek, ki bi mu odprl vrata polfinala. Dosegel ga je v 59. minuti, ko je vratarja Tottenhama Huga Llorisa ugnal Sergio Aguero. Zdelo se je, da je vse odločeno, a prišla je 73. minuta, ko je po kotu zadel Fernando Llorente. Izkušeni španski napadalec je v igro vstopil ravno namesto poškodovanega Sissokoja, nato pa se izkazal za ključnega moža. Sterling je v 93. minuti sicer dosegel gol za City, a se je izkazalo, da je bil pred tem Aguero v prepovedanem položaju.

Precej manj dramatično je bilo dogajanje na drugi tekmi današnjega večera. Liverpool je bil z zmago 2:0 proti Portu na prvi tekmi z eno nogo že pred obračunom v polfinalu, Sadio Mane pa je z golom v 26. minuti le potrdil, da je Liverpool v tem trenutku precej močnejša zasedba od Portugalcev. Moštvo trenerja Jürgena Kloppa je na koncu prišlo celo do visoke zmage s 4:1.