Trenutno najboljši slovenski plavalec je bil z dosežkom zelo zadovoljen, saj je po zamudi letala v Chicagu šele en dan v Glasgowu in ima manjše težave s privajanjem na časovno razliko.

»Definitivno imam rezerve. Malo je bilo težav s tempom, bolj točno moram ujeti tudi prihod v cilj, kjer sem naredil dodatni zavesljaj, namesto da bi se stegnil. Z vsakim nastopom bo boljše in verjamem, da se bo to že popoldan poznalo na izidu,« je po uvodnem startu povedal 23-letni študent univerze Tennessee.

Tekmovalni dan sta odprli Neža Klančar in Janja Šegel, ki sta v kvalifikacijah na 100 m prosto zasedli 22. in 31. mesto, Klančarjeva pa se je s 55,58 na vsega nekaj stotink približala tudi osebnemu rekordu s sredozemskih iger v Tarragoni.

Popoldan bodo prireditelji razdelili šest kompletov medalj. Za Slovenijo bo najbolj zanimiva disciplina na sporedu ob 17.30, ko bodo dekleta s Tjašo Oder nastopila v finalu na 1500 m prosto, tri četrt ure kasneje bo na sporedu Stevens.