Bil je začetek aprila, ko je Krka v Čačku dosegla velik uspeh, saj je osvojila 2. ligo ABA in si zagotovila vrnitev med jadransko elito. Košarkarji trenerja Simona Petrova so prikazali odlični predstavi, nato pa so se v domači ligi za prvaka znesli še nad Ilirijo in na kolena spravili Šentjur. A očitno je natrpan ritem Novomeščane fizično in psihično utrudil, saj so nato klonili proti Primorski, Heliosu in Olimpiji, včeraj pa jim je Rogaška zadala še četrti zaporedni poraz. Dolenjsko moštvo je padlo v krizo, na lestvici pa zdrsnilo na četrto mesto, ki še zadnje zagotavlja mesto v polfinalu.

V športni dvorani v Rogaški Slatini so gostitelji začeli odlično in ob koncu prvega polčasa nekajkrat vodili že za 19 točk. Kljub visokemu zaostanku je Krka vztrajala pri svoji igri, kar se ji je obrestovalo, saj je tri minute in pol pred koncem povedla za dve (75:73). Toda v ključnih trenutkih je odgovornost pri Slatinčanih prevzel 41-letni Dragiša Drobnjak, ki je obračun sklenil pri 18 točkah in s soigralci prišel do četrte zaporedne zmage. »Tekmo smo odprli naravnost fantastično, v tretji četrtini pa popustili. Ob koncu tekme smo se ponovno zbrali in prišli do zanesljive zmage,« je bil zadovoljen trener Rogaške Damjan Novaković, manj pa strateg Krke Simon Petrov. »Premehko smo odprli tekmo, nato pa nasprotnika ves čas lovili in pri tem porabili preveč moči, da bi končnico odigrali bolj pametno.«

V povsem drugačni formi kot Krka je vodilna Olimpija, ki je Helios ugnala s kar 93:66, zadnje štiri obračune pa je dobila s povprečno 23 točkami razlike. »Obračun smo kontrolirali od prve do zadnje minute. Najtežje in najpomembnejše tekme šele prihajajo,« je trenerju Olimpije Zoranu Martiću jasno, da na koncu za Ljubljančane šteje le naslov prvaka. Heliosov Jovan Beader je priznal, da je bilo njegovo moštvo tokrat proti zmajem nemočno, in izrazil občutek, da igralci v uspeh niso verjeli že ob odhodu iz Domžal. Z zmago proti Iliriji se je Primorska utrdila na drugem mestu na lestvici, medtem ko Šenčur po uspehu proti Šentjurju še ohranja upanje na preboj v polfinale.

Liga Nova KBM, za prvaka, 11. krog: Olimpija – Helios 93:66 (27:16, 50:33, 69:46, Oliver 20, Badžim 15; Pelko 16, Đumić 15), Rogaška – Krka 88:78 (28:12, 43:30, 67:58, Drobnjak 18, Nikolić in Fon po 17; Jošilo 18, Zagorac 14), Ilirija – Primorska 88:102 (16:26, 36:43, 60:75, Šiško 24, Vončina 22; Rebec 18, Hodžić 15), Šenčur – Šentjur 80:76 (19:23, 39:40, 51:59, Rizvić in Martinčič po 14; Bolčina 18).

Liga Nova KBM, za obstanek, 10., zadnji krog: Hopsi – Zlatorog 72:77 (23:18, 38:34, 56:53, Čup 18; Durnik 19), Podčetrtek – Sežana 68:69 (10:23, 27:37, 43:53, Cerkovnik 19; Milašinović 31), Celje – LTH Castings 92:77 (26:19, 41:47, 73:58, Tomažič 19; Kralj 30).