Čeprav po njegovem aprilski dogodki v Tržiču, v katerih je policist izstrelil opozorilni strel, niso bili takšni, kot jih zapisuje obtožnica, je mlajši od domnevno vpletenih bratov, Danijel Krupljanin, krivdo za očitano preprečitev uradnega dejanja priznal. Tožilka Helga Dobrin zanj predlaga polletno zaporno kazen, sodišče pa bo kazensko sankcijo izreklo prihodnji teden. Z glavno obravnavo pa se bo nadaljevalo sojenje starejšemu Dušku Krupljaninu, ki je krivdo zanikal, tožilka pa zanj kaznovalnega predloga ni podala.

Dokazoval bo, da se je s policisti dobro razumel

Danes se je sicer nadaljeval pred nekaj tedni prekinjeni predobravnavni narok, na katerem je zagovornik Duška Krupljanina odvetnik Jaka Šarabon zahteval izločitev predsednice senata Andrijane Ahačič. Zahteve ni želel javno obrazložiti. A glede na to, da je predobravnavni narok nadaljevala ista sodnica, sodišče predlogu ni ugodilo. Je pa Duško Krupljanin izrazil željo, da bi mu na glavni obravnavi sodil senat.

Med pričami naj bi po njegovem predlogu nastopili očividci aprilskega dogajanja v Tržiču ter številni policisti, ki naj bi dokazali, da obtoženi do njih sicer ni nasilen. Med predlaganimi dokazi so tudi takšni, ki naj bi dokazali, da je policist, ki je aprila v incidentu sprožil opozorilni strel, pogosto prestopal meje pooblastil in ravnal podobno kot v tem primeru, je pojasnil Šarabon.

Pri izreku kazni mlajšemu bratu Danijelu Krupljaninu pa naj se, je dejal njegov zagovornik Željko Batinič, upošteva tudi njegovo zdravstveno stanje. Zaradi duševnih težav, zaradi katerih se je že zdravil, naj bi se po navedbah odvetnika hitreje razburil.

Brata trdita, da je resnica daleč od policijskih poročil

Brata Krupljanin, ki na sojenje čakata v hišnem priporu, poudarjata, da so aprilski dogodki, kot so jih opisovala policijska poročila, izmišljeni. Spomnimo: aprila letos sta tržiška policista v rutinskem policijskem postopku obravnavala osebo, ‎ki se jima je aktivno uprla in ju napadla, potem pa je s kraja pobegnila in se v kratkem času s še eno osebo vrnila na kraj in ponovno napadla. »Da bi zavaroval svoje življenje, je policist iz službene pištole izstrelil strel, ki ni nikogar poškodoval,« se je glasilo pojasnilo kranjske policijske uprave. V njem so zapisali še, da sta bila dva policista po prvih podatkih lažje poškodovana.

Ne policist, žrtvi neustreznega ravnanja, pravita brata, sta bila sama. Eden od njiju trdi, da je imel v letu pred incidentom že kar nekaj sitnosti z domačimi policisti. Tudi v tem primeru sta, poudarjata, policistu, ki je od njiju zahteval dokumente, teh pa med sprehodom z otrokom nista imela s seboj, ponudila, da se skupaj odpeljejo do doma. A policist naj bi to razumel kot upor in tako brata kot štiriletnega otroka enega od njiju poškropil s solzivcem. Tudi pri drugem delu incidenta, kjer naj bi policist izstrelil opozorilni strel, je po njunih besedah zgodba drugačna. Prepričana sta, da strel ni bil namenjen v opozorilo, saj naj bi le za nekaj centimetrov zgrešil enega od njiju.