»Mama Olga mi je pred tekmo v šali dejala, da naša družina v Celju ne more izgubiti. Če bo zmagalo Celje, bom vesel jaz, če zmagajo Kielce, pa moj starejši brat Alex in najin oče ter njen mož Talant. Mi je pa zaželela, da dosežem čim več golov, a da zmagajo Kielce,« je po skalpu Celja proti prvakom Evrope 2016 nasmejan dejal 20-letni Španec Daniel Dušebajev, ki so ga Kielce pred sezono za dve leti posodile pivovarjem. Daniel je Poljakom zabil pet zadetkov, o tem, da bi »vohunil« za očeta Talanta, trenerja Kielc (žena Olga je prišla v Celje že v sredo in bila tudi na treningu domačega kluba), pa je dejal: »Očetu nisem ničesar izdal glede tega, kako se pripravljamo na Kielce, prav tako nisem nič izvedel od njega. V zadnjih dneh se namreč sploh nisva pogovarjala o rokometu. Z bratom Alexom sva se pogovarjala, vendar ničesar v zvezi z našo medsebojno tekmo.«

Blaž Janc je bil razočaran

Okoli 3000 gledalcev je v Zlatorogu videlo fantastičen prvi polčas domačih, ki so na krilih Urbana Lesjaka (10 obramb v 30 minutah) tik pred koncem prvega polčasa vodili za šest golov (15:9). Trener Dušebajev slovenske ofenzive sploh ni poskušal prekiniti z minuto odmora, neuspešen pa je bil tudi slovenski »legionarski« trojec (Janc, Zorman, Bombač), ki v prvem polčasu ni skupaj zmogel niti gola. Tudi s pomočjo švedskih sodnikov so se Poljaki v drugem delu dvakrat približali na minus ena (18:19, 20:21), a so se Celjani – Lesjak je prvo obrambo imel šele v 50. minuti – kljub številnejšim izključitvam (16:8) in po zaslugi sedmih golov, doseženih z igralcem manj, spet odlepili na 25:20.

Žarek upanja za goste je posijal v 57. minuti, ko je Janc dosegel svoj drugi gol za zmanjšanje na 26:28, a je odlični Luka Mitrović (zanj je trener Tamše po tekmi dobil nekaj sporočil SMS, da se je nakup Srba že izplačal) z dvema zaporednima projektiloma dokončno potopil Poljake, piko na i za 31:27 pa je s svojim prvencem v ligi prvakov postavil 17-letni Domen Makuc. Blaž Janc ni skrival razočaranja: »Nisem pričakoval poraza. Čeprav je zmagal moj nekdanji klub, ne morem biti vesel, saj sem profesionalec in se ne morem veseliti uspeha nasprotne ekipe. Nismo igrali slabo in priigrali smo si veliko priložnosti, a zgrešili smo preveč 'zicerjev'. Lepo se je bilo vrniti v Celje in Zlatorog, a sem upal, da se bomo v Kielce vrnili z zmago.«

Bo Dušebajev ostal dve sezoni?

Proti Celjanom gostje niso niti enkrat vodili, iztržili so le pet začetnih izenačenj (od 1:1 do 5:5). In to čeprav prvi strelec lige prvakov Žiga Mlakar ni dosegel niti gola (na prvih dveh tekmah 22), Borut Mačkovšek – igral je s poškodovanim komolcem – pa je moral zaradi tretje izključitve in rdečega kartona z igrišča že v 42. minuti pri zaostanku Kielc le z 20:21. »Moji fantje so skoraj do potankosti upoštevali vse, kar smo se dogovorili in pripravili pred tekmo. To se nam je obrestovalo. Pokazalo se je, da je naša moč v kolektivu. Zmagali smo, a vem, da ne bo vsak teden tako. V tem trenutku zmaga nekaj šteje, že jutri ne bo več. A verjamem, da smo sposobni narediti še kakšen podvig kot proti Kielcam,« meni trener Branko Tamše. Na vprašanje, ali se boji, da bi Poljaki že po tej sezoni potegnili Daniela Dušebajeva – v dveh mesecih je izgubil deset kilogramov – nazaj v Kielce, je odgovoril: »To morate vprašati vodilne v klubu. A kolikor vem, bo v Celju ostal dve sezoni. Toda če bo šel s takšnimi koraki naprej, se seveda lahko zgodi marsikaj.«

Skupina B, 3. krog: Kiel – Aalborg 27:26 (13:12), Meškov – Veszprem 26:29 (12:14), Flensburg – PSG 33:29 (13:14), Celje – Kielce 31:27 (16:12).

Gorenje že tretjič zapored

Rokometaši Gorenja so dosegli že tretjo zmago zapored, za Ademarjem (23:22) in Dinamom iz Bukarešte (27:26) je danes v Rdeči dvorani padel še Skjern (31:29). Velenjčani so si prvo večjo prednost priigrali šele v 50. minuti (27:23), Skandinavci so se še dvakrat nevarno približali (26:27, 27:28), a sta vse dvome o zmagovalcu z zaporednima zadetkoma odpravila izkušena Matjaž Brumen in Žarko Pejović.

Skupina C, 3. krog: Dinamo Bukarešta – Kadetten 29:28 (14:12), Ademar Leon – Elverum 26:30 (10:12), Gorenje – Skjern 31:29 (15:14).