Matej Mohorič je bil devetnajsti dan Vuelte znova v dvajsetčlanski ubežni skupini in končal na 17. mestu. Čeprav je bil v begu že dan prej, skupaj pa petič, je bil tokrat podrejen kolegu Ruiju Costi, ki je bil v cilju četrti. »Z Ruijem nama je uspel obetaven skok v beg. Imel sem nalogo paziti, da se kdo od glavnih tekmecev Ruija ne odpelje in da bo zraven v boju za zmago. Vuelta je dobra izkušnja. Zadovoljen sem s pokazanim,« je povedal Matej Mohorič, eden najbolj borbenih kolesarjev na Vuelti.

Z izjemo novega poskusa Alberta Contadorja je bilo med najboljšimi vse v znamenju zatišja pred današnjim viharjem na Angliru, naj vzponom Vuelte. Gorazd Štangelj ima kot športni direktor Vincenza Nibalija na drugem mestu: »Odprto je vse. Froome ima ekipo, ki ji je težko priti do živega. Nič pa ni nemogoče. Angliru je klanec, kjer minuta hitro mine. Vsi za oder so blizu. Treba bo voziti po pameti. Ivan Garcia Costa je denimo včeraj dirkal v domačih krajih, a je bil z željami prehiter, morda malo živčen in se mu ni izšlo, čeprav ni naredil napake. Vuelta je tako zahtevna, da se ne dirka po željah, ampak po pameti.«

Izidi: 19. etapa (149 km): 1. De Gendt (Bel) 3,35:46, 17. Mohorič (Slo) +2:40 67. Polanc +16:02, 130. Novak (vsi Slo) +19:30, skupno: 1. Froome 75,51:21, 2. Nibali (Ita) +1:37, 3. Kelderman (Niz) +2:17, 31. Mohorič +1,20:14, 42. Polanc +1,44:30, 105. Novak +3,28:37. mm