Lazio je v vodstvo popeljal Ciro Immobile, ki je prvič zadel z enajstmetrovke v 32. minuti. Na 2:0 je povišal z golom iz igre v 54. minuti in vse je kazalo na zmago Rimljanov. Toda serijski italijanski državni prvaki iz Torina se niso predali. Prvi zvezdnik stare dame Paulo Dybala je najprej zadel za 1:2 v 85. minuti, nato pa je bil zanesljiv še z bele točke že v sodniškem dodatku.

Zdelo se je, da je pred ekipama vsaj še podaljšek, toda rezervista Jordan Lukaku in Alessandro Murgia sta poskrbela še za tretji gol Lazia. Lukaku je podal, Murgia pa zabil za končnih 3:2.

Lazio je italijanski superpokal osvojil v letih 1998, 2000 in 2009, zadnjo lovoriko je osvojil v sezoni 2012/13, ko je bil najboljši v pokalnem tekmovanju.