V izenačeni tekmi, v kateri si nobena ekipa ni priborila večje prednosti, so branilci naslova pred domačimi gledalci prikazali najboljšo partijo v finalni seriji. V zadnji četrtini so vseskozi vodili in še tri minute pred zaključkom obračuna po trojki J.R Smitha povedli za šest točk (113:107). A koš slednjega je bil tudi zadnji na tekmi za Cleveland, medtem ko je pri Golden Statu v ospredje stopil Kevin Durant in s sedmimi točkami v zaključku prispeval levji delež k tretji zmagi gostov v finalni seriji (118:113).

Durant je je bil z 31 točkami tudi najboljši strelec bojevnikov, Klay Thompson jih je dodal 30, Stephen Curry pa 26. Slednji je v svojo statistiko vpisal še 13 skokov in šest asistenc. Pri poražencih se je z 39 točkami, 11 skoki in devetimi asistencami najbolj izkazal prvi zvezdnik LeBron James, odličen pa je bil tudi Kyrie Irving, ki je dosegel točko manj.

Četrto tekmo, ki bi že lahko bila odločilna, bosta ekipi odigrali v noči na soboto v Clevelandu.