10 % Slovencev za dostop do spleta uporablja samo mobilnik, kažejo podatki analize podjetja Red Orbit, narejeni na podlagi 35 milijonov sej v letu 2016.

35 % celotnega obiska spletnih strani so konec lanskega leta predstavljale mobilne naprave (še v začetku leta 2014 je delež znašal manj kot 9 odstotkov). Obseg uporabe mobilnih naprav se je lani povečal za več kot 60 odstotkov.

41 % novih uporabnikov pride na spletno stran prek mobilnikov. Na namiznih napravah znaša ta delež le še 33 odstotkov.

10 mio. € že presega mesečna vrednost trga mobilnih nakupov v Sloveniji. Število transakcij, opravljenih prek mobilnikov, se je v zadnjem letu povečalo za 120 odstotkov, prihodki pa za 102 odstotka.

87 € znaša povprečna vrednost nakupa prek mobilnih naprav, 130 evrov pa na namiznih računalnikih. Prek mobilnih telefonov največ zapravijo lastniki telefonov google, najmanj pa lastniki telefonov huawei. Zanimivo je, da so lastniki iphonov v Sloveniji podpovprečni spletni kupci.

55 % celotnega mobilnega prometa v Sloveniji predstavlja Ljubljana.

4,08 sekunde znaša hitrost nalaganja spletnih strani v Kranju. Najpočasnejša je Izola z 9,57 sekunde. Vsak mobilni obisk traja v povprečju 2,22 minute.

43-odstotni je med mobilniki tržni delež Samsunga, ki je tako daleč najmočnejša blagovna znamka v Sloveniji. Sledijo Apple (18 odstotkov), LG (9 odstotkov) in Sony (7 odstotkov), hitro pa se vzpenja tudi Huawei (5 odstotkov).

78 % trga med operacijskimi sistemi obvladuje Android. Apple (iOS) ima 18 odstotkov, vsi drugi operacijski sistemi skupaj z Microsoftom pa manj kot 4 odstotke.

26 ur potrebujemo v povprečju za prijavo izgubljene denarnice, medtem ko izgubo mobilnika prijavimo že v roku ene ure.