Kopitar, ki je z izpadom Los Angeles Kings dobil priložnost, da maja zaigra za slovensko reprezentanco na svetovnem prvenstvu v Parizu, je na zadnji tekmi ostal brez točk. Domače je po vsega 27 sekundah v vodstvo z laserskim strelom popeljal Patrick Eaves. Drew Doughty je s strelom z modre ob powerplayju poravnal izid. Slabe štiri minute pred koncem prvega dela se je z neverjetno obrambo znova izkazal vratar kraljev Jonathan Quick.

V podobnem slogu je minilo tudi nadaljevanje srečanja, racmani so povedli z zadetkom Antoinea Vermetta, Kings pa so znova izenačili, ko je bil pred golom spreten Kyle Clifford. V prvo vodstvo jih je v zadnji tretjini popeljal nekdanji kapetan Dustin Brown.

Ker je domači Nate Thompson z nekoliko sreče zadel za 3:3, so morali igralci Los Angelesa še drugič zapored odigrati podaljšek. Po neugodnem odboju ploščka ob buliju v napadalni tretjini so racmani krenili v protinapad, ki ga je suvereno zaključil Shea Theodore.