Derbi kroga v Bonifiki so Velenjčani dobili težje, kot kaže končna razlika šestih golov, ki je bila tudi najvišja na tekmi. Deset minut pred koncem je bilo še izenačeno (19:19), zatem pa je moral ob pomoči soigralcev z igrišča oditi Matjaž Brumen, ki je dobil močan udarec v mišico nad levim kolenom. V 55. minuti je Gorenje vodilo le za dva (22:20), a je v končnici ekipa iz Saleške doline, ki jo je v živo gledal novi trener Željko Babić, naredila delni izid 4:0. »Naša zmaga je povsem zaslužena, priborili pa smo si jo z igro v obrambi z razpoloženim vratarjem Klemnom Ferlinom na čelu. Toda v napadu bi morali igrati precej bolje,« je po zmagi dejal Gorenjev trener Borut Plaskan.

Precej lažje delo kot Gorenje so imeli Celjani proti Krki, pri kateri sta David Didovič in Grega Okleščen skupno dosegla kar 15 golov oziroma več kot polovico za Novomeščane, končnih plus 12 pa je bila tudi rekordna razlika na tekmi v Zlatorogu. Celjani in Velenjčani so v soboto uspešno opravili generalki pred bližnjima medsebojnima tekmama. V soboto, 15. aprila, se bodo pomerili v Mariboru v polfinalu pokala, v sredo, 26. aprila, pa v Velenju v petem krogu v končnici za prvaka.

Končnica za prvaka, 4. krog: Koper 2013 – Gorenje 20:26 (12:12, Vlah in Smolnik po 5 / Medved 7, Mitrović 6), Celje Pivovarna Laško – Krka 41:29 (20:15, Žvižej 7, Mačkovšek 6 / Didovič 8, Okleščen 7), Urbanscape Loka – Riko Ribnica 23:25 (13:14, Vrbinc 5, Kavčič 4 / Henigman in Kulenović po 7).