Poleg Rika Ribnica in Kopra 2013 sta si napredovanje med elitno četverico, ki se ji bosta v končnici pridružila še Celje Pivovarna Laško in Gorenje, predčasno priigrali še Loka in Krka. Škofjeločani so končnico potrdili z minimalno zmago (27:26) na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Izoli, ki na 21 tekmah ni osvojila niti točke, zmagoviti zadetek za Gorenjce pa je v zadnji minuti dosegel Aleks Kavčič. Novomeščani so na dolenjskem derbiju gostovali pri Trimu v Trebnjem in remizirali (23:23), kar jim je zadoščalo za končnico za prvaka.

Krka je v 39. minuti vodila že s petimi zadetki prednosti (19:14), vendar so jo Trebanjci v 56. minuti ujeli (22:22), v naslednji pa po zadetku Tevža Grandovca, s šestimi goli najboljšega strelca tekme, tudi povedli s 23:22. A v dramatični končnici je Andraž Lavrič v zadnji minuti izenačil na 23:23, gostitelji pa do konca niso zabili zmagovitega zadetka.

Izidi 21. (predzadnjega) kroga rednega dela: Ormož – Koper 28:33 (12:16), Ribnica – Slovenj Gradec 34:25 (15:17), Izola – Loka 26:27 (14:15), Trimo – Krka 23:23 (13:15), Hrastnik – Drava 34:24 (16:11), Dobova – Maribor 25:28 (12:14).