Aktualni evropski prvaki so navkljub ne pretirano visoki zmagi in ob odsotnosti poškodovanih Sergia Ramosa in Garetha Bale upravičili vlogo velikega favorita in v polfinalu brez večjega napora odpravili mehiško zasedbo. Madridčani so na igrišču prevladovali od prve do zadnje minute, a prvič mrežo zatresli šele v dodatku prvega polčasa. Gol za ekipo trenerja Zinedina Zidana je dosegel Karim Benzema, ki je izkoristil natančno podajo Tonija Kroosa.

Na tekmi se je sicer vse vrtelo okoli prvega zvezdnika galaktikov Cristiana Ronalda, ki je bil najnevarnejši mož na zelenici stadiona v Jokohami. Štirikratni dobitnik zlate žoge je samo v prvem delu zadel dve vratnici, sreča pa se mu je naposled nasmehnila v 93. minuti, ko je postavil končni izid 2:0 za Real. To je bil tudi jubilejni petstoti zadetek v profesionalni karieri Portugalca.