Šesti krog v Serie A ni prinesel večjih presenečenj. Juventus je po avtogolu Edoarda Goldanige odpravil Palermo in se utrdil na vrhu lige. Brez težav je do novih treh točk prišel tudi Napoli, ki je z zadetkoma Manola Gabbiadinija in Mareka Hamšika v prvem polčasu odpravil Chievo.

Najbolj zanimivo je bilo v Firencah, kjer so domači na štadionu Artemija Franchija gostili AC Milan. Domačini so imeli pobudo in bili v napadalnih akcijah bolj konkretni, Federico Bernardeschi pa je bil na krilu nerešljiva uganka za obrambo rossonerov. Josip Iličić je imel v 23. minuti najlepšo priložnost za vodstvo Fiorentine, a je njegov strel z bele točke zletel v desno vratnico gola Gianluigija Donnarumme.

V drugem polčasu so domači še stopnjevali pritisk, Milan pa je bil z nevarnimi protinapadi bližje vodstvu. Domači navijači so obnemeli, ko je v zadnjem napadu na tekmi v kazenskem prostoru padel Luiz Adriano, sodnik Daniele Orsato pa je le odmahnil z roko, čeprav je šlo za očiten prekršek nad Bra zilcem. Tekma, na kateri so gledalci videli kar 32 strelov, se je končala brez zadetkov.

Kekova Rijeka še naprej melje vse pred seboj, vse boljši tudi Pušnikov Hajduk

Slovenska trenerja v hrvaškem prvenstvu vodita trenutno najbolj vroči moštvi lige. Pri Hajduku je delo Marijana Pušnika očitno obrodilo sadove, steklo je predvsem napadal cem in beli iz Splita se dvigajo iz tekme v tekmo. Tokrat je s kar 6:1 na Poljudu padla Cibalia iz Vinkovcev, kar je odličen obet pred naslednjim koncem tedna, ko bo Hajduk potoval v Zagreb, kjer jih na Maksimiru čaka prvi veliki derbi z Dinamom v letošnji sezoni.

Še naprej zelo dobro igra tudi Rijeka, tokrat so na Rujevi ci z 2:0 odpravili RNK Split. Varovanci Matjaža Keka niso igrali tako dobro kot proti Dinamu, a vseeno s predzadnjim moštvom lige niso imeli težav. Zadela sta Alexander Gorgon in Franko Andrijašević, prve minute v državnem prvenstvu je dočakal tudi Matic Črnic, ki je vstopil v 76. minuti. Osijek je le remiziral z Istro (1:1), Dinamo pa premagal Lokomotivo. Po poročanju Sportskih novosti bo v naslednjih dneh Zagrebčane prevzel Bolgar Ivajlo Petev, ki je v preteklosti že vodil Ludogorec, danes pa naj bi se razšel z bolgarsko reprezentanco.

Robert Berić se ne ustavlja, Šporar prvič od začetka

V Franciji Robert Berić ostaja med najbolj vročimi napadalci lige. Tokrat je njegov St. Etienne gostil LOSC iz Lilla in ga premagal s 3:1. Slovenski napadalec je dosegel prvi gol na tekmi z lobom z roba kazenskega prostora, udeležen je bil tudi v akciji za drugi gol, ki ga je dosegel Arnaud Nordin. PSG je izgubil še enkrat, tokrat proti Touluseu (0:2), vrh prvenstvene lestvice je tako povsem odprt. Vodi še vedno Ni ca, ki je z 1:0 odpravila Nancy.

Stvari se obračajo na bolje tudi za Andraža Šporarja. Potem ko je saniral dolgotrajno poškodbo, je počasi dobil tudi zaupanje trenerja Basla, v nedeljo je tako prvič v švicarskem prvenstvu zaigral v prvi enajsterici. Šporar je proti St. Gallnu prodrl po desni strani in podal žogo po tleh na rob kazenskega prostora, od koder jo je v mrežo pospravil Matias Delgado. »Špoki« je podal že v sredo proti Grasshopersu, ob takšnih predstavah bo priložnosti v začetni enajsterici za Ljubljančana še več.