Odziv gradbenih družb na prenovo dela Šubičeve ulice na odseku med Beethovnovo in Bleiweisovo ulico ter arkad ob Slovenski cesti ni bil velik, saj se za ta posel potegujejo le tri družbe: ljubljanski KPL, koprski CPK in novogoriški CPG. Mestni občini Ljubljana in njenemu javnemu podjetju Vodovod-kanalizacija je najboljšo ponudbo za naročena dela dala družba CPK, ki bi dela opravila za 1,6 milijona evrov brez davka na dodano vrednost.

Najdražji izmed trojice ponudnikov je bil občinski koncesionar za zimsko službo in vzdrževanje cest KPL, ki bi posel opravil za 2,18 milijona evrov. A po pregledu, ali ponudbe izpolnjujejo vse razpisne pogoje, bosta naročnika ponudnike povabila še na pogajanja, kjer lahko občutno znižajo svoje ponudbe.

KPL za 1,1 milijona evrov znižal ponudbo

Ravno KPL je denimo nedavno na javnem razpisu za širitev Letališke ceste sprva oddal ponudbo za 2,9 milijona evrov, ki jo je na pogajanjih znižal za skoraj 1,1 milijona evrov in posledično pridobil posel.

Če bo KPL na koncu najboljši ponudnik, se bo njegov uspešen niz poslovnega sodelovanja z občino samo še nadaljeval. Omenjena družba je namreč v zadnjih letih po naročilu občine v celoti prenovila Slovensko cesto na odseku med Aškerčevo ulico in Gosposvetsko cesto, Cankarjevo cesto in razširila del Zaloške ceste. Trenutno pa prenavlja del Šubičeve ulice med Beethovnovo ulico in Slovensko cesto, Letališko cesto in Kajuhovo ulico pri BTC, ureja novo križišče med Dunajsko in Vilharjevo cesto, prenavlja lep kos Dunajske ceste za Bežigradom, KPL pa bo preuredil tudi Malo ulico.

KPL v zadnjih letih posluje tudi z javnimi podjetji

Javno dostopni podatki kažejo, da pri poslovanju z javnimi subjekti KPL z naskokom največ zasluži v Mestni občini Ljubljana, ki je družbi leta 2006 podelila koncesijo za izvajanje zimske službe in vzdrževanja občinskih cest. Od leta 2003 je občina KPL nakazala kar 152 milijonov evrov.

Pri tem je treba upoštevati, da KPL posluje tudi z občinskimi javnimi podjetji. Z Vodovod-kanalizacijo je KPL začel sodelovati šele konec leta 2014, od takrat naprej pa mu je javno podjetje nakazalo že 1,64 milijona evrov. Tudi z Energetiko Ljubljana sodeluje šele od konca leta 2014, Energetika pa je občinskemu koncesionarju do zdaj nakazala 308.000 evrov. Z javnim podjetjem Snaga KPL posluje od začetka lanskega leta, v tem času je zaslužil 1,2 milijona evrov, kaže spletna aplikacija erar.