Najboljša slovenska telovadka Teja Belak je s šestim mestom na preskoku poskrbela za najboljšo slovensko uvrstitev na evropskem prvenstvu v gimnastiki. 21-letna telovadka Zelene jame je svoj nastop opravila zelo dobro in si nadela lepo popotnico pred olimpijskimi igrami v Riu de Janeiru. Junakinja zadnjega dne v Bernu je bila domačinka Giulia Steingruber, ki je z naslovoma na preskoku in parterju pokazala, da je ta čas najboljša akrobatka stare celine.

»Moram pohvaliti Tejo. Sprva smo evropsko prvenstvo vzeli kot pripravo za olimpijske igre. Ko pa se je Teja po odlično opravljenih kvalifikacijah uvrstila v finale, so nam zrasli apetiti. Svoje delo je opravila zelo dobro tudi v finalu, zaostala je za danes boljšimi telovadkami. Vesel sem tudi, da je bilo sojenje na visoki ravni, da nobena telovadka ni bila oškodovana,« je ocenil reprezentančni trener Andrej Mavrič.

Teja Belak je tretjič nastopila v finalu preskoka na prvenstvih stare celine. Osmemu in četrtemu mestu je dodala šesto. Malce v šali malce zares pravi, da bo na naslednjem prvenstvu druga. »Sodnic in gledalcev nikoli ne zanima, kakšne bolečine kdo čuti. Zato o njih ne bom govorila. Bolj me veseli, da sem se uvrstila v finale,« je iz Švice sporočila Teja Belak. »Prvenstvo v Bernu mi je služilo kot lepa priprava za Rio de Janeiro. V naslednjih tednih me čakata še dve tekmi svetovnega pokala, nato se bom pripravljala na olimpijski nastop,« je sklenila telovadka Zelene jame.

Izidi posamičnih final, preskok: 1. Steingruber (Švi) 14,983, Downie (VB) 14,933, 3. Afanaseva (Rus) 14,699, 6. Belak (Slo) 14,483, dvovišinska bradlja: 1. Downie 15,500, 2. Spiridonova 15,466, 3. Mustafina (obe Rus) 15,100, gred: 1. Mustafina 15,100, 2. Boyer (Fra) 14,600, 3. Ponor (Rom) 14,266, parter: 1. Steingruber 15,200, 2. Downie (VB) 14,566, 3. Ponor 14,466.