Še drugo leto zaporedoma je o naslovu državnih prvakinj odločala peta tekma finalne serije. Lani so se zmage v Mariboru veselile odbojkarice Calcita Ljubljana, ki so svojo prvo »zaključno« žogo za ubranitev naslova v dvorani Lukna zapravile in to po nič kaj prepričljivi igri v drugem in tretjem nizu. Psihološka prednost je bila tako na strani gostujoče ekipe, ki je v letošnji sezoni v Tivoliju že zmagala, in to prav na prvem medsebojnem obračunu v letošnji sezoni, obe finalni tekmi končnice pa so calcitovke v svoji dvorani dobile. Tako je bilo naposled tudi včeraj, po zmagi s 3:0 (22, 18, 22) pa je sledilo prešerno rajanje odbojkaric Calcita.

»V finalnih obračunih so vzponi in padci. Tokrat smo mi preživeli padce in končali kot zmagovalci. Izredno pomemben je bil prvi niz za nadaljevanje. Drugi niz smo odigrali resnično dobro, spet pa se je pokazalo, da dokler ni zadnje točke, se Branik ne preda. Na srečo nam je uspelo zdržati še zadnji napad Mariborčank. Tokrat smo bili psihološko dobro pripravljeni,« je bil po uspehu zadovoljen trener Calcita Gašper Ribič, razumljivo manj pa strateg Branike Bruno Najdič. »V letošnji finalni seriji je bilo zelo pomembno domače igrišče. Mi smo tri tekme slabše odigrali v Tivoliju, Calcit v Mariboru, ali pa sta domači ekipi igrali toliko bolje. Tekme nismo odigrali tako, kot bi si želel in kakor sem od deklet pričakoval. Na koncu je zmagala kakovostnejša ekipa, čeprav smo tudi mi prikazali nekaj dobre igre, vendar premalo, da bi premagali Calcit.« maš