Slovenski judoisti so bili blizu kolajne na evropskem prvenstvu v Kazanu. Adrianu Gombocu je namreč v kategoriji do 66 kilogramov po treh zmagah v predtekmovanju dobro kazalo, potem pa ga je v boju za kolajno najprej premagal Britanec Colin Oates, nato pa še olimpijski prvak, Rus Arsen Galstjan. Na koncu je zlato kolajno osvojil Gruzijec Važa Margveašvili.

»Zelo sem zadovoljen s prvim delom. V drugem delu je bil polfinale res na nož, odločala je zlata točka in tudi to mi je nato pobralo nekaj energije. Moj tekmec je bil olimpijski prvak, domačin, ki je imel tudi nekaj protekcije, a vseeno sem zadovoljen s petim mestom,« je po tekmi za bronasto kolajno povedal Adrian Gomboc. Njegove nastope je spremljala zlata olimpijka iz Londona Urška Žolnir in jih ocenila takole: »V polfinalu proti Angležu se je preveč zanašal na moč, premalo ga je spravil v gibanje. Enostavno bi ga moral uničiti z napadi. Adrian je poskušal z neposrednim metom, a smo vedeli, da to ne bo šlo. Nato se je bilo težko zbrati za naslednjo tekmo, a Adrian je šel pogumno na blazino, proti koncu pa mu je malo zmanjkalo za kolajno. V končnici je šel na vse ali nič in tekmec je prejel vazari. Upam, da se je Adrian kaj naučil, obenem pa je dosegel najvišjo uvrstitev v karieri.«

Ostali Slovenci niso bili uspešni. 24-letno Kristino Vršič iz Dupleka, že evropsko podprvakinjo do 23 let, je Gruzijka Olga Aladošvili v uvodnem nastopu kategorije do 48 kilogramov presenetila že po 40 sekundah, Matjaž Trbovc pa je v kategoriji do 60 kilogramov zdržal le 40 sekund dlje, boljši je bil Finec Juha Reinvall, ki mu je uspel ipon. Izgubil je tudi Andraž Jereb, ki ga je v kategoriji do 66 kilogramov premagal Ukrajinec Gevorg Hačatrian. Danes bo nastopilo pet Slovencev, tudi Tina Trstenjak, favoritinja za visoko uvrstitev v kategoriji do 66 kilogramov. šr