V KPK so tako o premoženjskem stanju Janeza Janše vnovič ugotovili, da ta v zakonskem roku ni prijavil:

- nakupa trisobnega stanovanja v Ljubljani iz leta 2005 (kar je storil šele 2007),

- prodaje kmetijskih zemljišč v Trenti,

- nakupa osebnega avtomobila volvo (vozilo je bilo kupljeno za 46.000 evrov, ob prijavi pa je Janša prikazal vrednost 14.500 evrov),

- najema hipotekarnega kredita (v višini 135.000 evrov),

- poroštva stranki SDS pri najemu pol milijonov evrov vrednega kredita,

- poroštva fizični osebi/družinskemu članu pri najemu posojila (v višini 125.000 evrov),

- pologa gotovine na transakcijski račun pri banki (v višini 33.000 evrov).

KPK tako tudi sedaj ugotavlja, da se je Janezu Janši njegovo premoženje glede na ugotovljene uradne vire dohodkov in premoženja v obdobju, ko je opravljal funkcijo poslanca in predsednika vlade, nesorazmerno in nepojasnjeno povečalo za najmanj 210.000 evrov.

Janša ni dvignil pošte

Senat je tako potrdil prvo poročilo, ki ga je vrhovno sodišče zaradi nezmožnosti izjasnitve za preiskovance razveljavilo.

Predsednik KPK Boris Štefanec je na tiskovni konferenci poudaril, da o zaključnih ugotovitvah poročila ne bodo obvestili policije, državnega zbora ali finančne uprave (Furs) oziroma tožilstva, saj je poročilo javno objavljeno.

Janši so tokrat osnutek poročila poslali v izjasnitev, je pojasnil Štefanec, a Janša v 15 dneh pošiljke ni prevzel. Ko so mu jo vložili v nabiralnik, je imel sedem dni časa za izjasnitev, a KPK tega ni prejel, je dodal Štefanec. »Zato je komisija sama ugotovila, kar je ugotovila, iz uradnih podatkov, do katerih ima dostop,« je zaključil.

Janša: KPK uporabila vse metode, ki so bile v prejšnjem postopku uporabljene nezakonito

Janša je na strani, na kateri objavlja svoje odgovore in komentarje na ugotovitve iz poročila KPK, zapisal, da je KPK postopek in neobrazložene očitke prejšnjega senata »posvojila in tako uporabila vse metode, ki so bile v prejšnjem postopku uporabljene nezakonito«.

»Pravica izjaviti se ne pomeni zgolj pravice, da sedaj podam odgovor na nepravilne, netočne, zmotne in nezakonite ugotovitve KPK, ampak predvsem možnost seznaniti se z dejstvi in dokazi, ki jih je komisija uporabila v postopku in seveda tedaj sproti podajati svoje navedbe,« je zapisal in dodal, da mu je senat KPK kršil temeljno človekovo pravico, saj mu v postopku ni dal možnosti, da se o dokazih in dejstvih izjavi.