Srbska Delta Holding in družba veletrgovca z bananami Izeta Rastoderja sta naredili prvi formalni korak k uresničitvi načrtov o gradnji prestižnega hotela s približno 220 sobami na Bavarskem dvoru. Včeraj so namreč podpisali pismo o nameri, v katerem so po Rastoderjevih besedah dorekli tudi potek ukrepov, da bo gradnja hotela mogoča. Rastoder, ki z Delto poslovno sodeluje že 15 let, je prepričan, da pri tem projektu ne bo prišlo do zapletov. Delta začetek gradnje načrtuje že v tem letu, so sporočili iz njihove službe za odnose z javnostmi.

Kot je pojasnila Deltina podpredsednica za strategijo in razvoj Marija Desivojević Cvetković, bo Delta zemljišče od Rastoderja kupila in na njem sama zgradila hotel. Po zaključku gradnje bo Delta lastnik stavbe, Intercontinental pa bo samostojno vodil hotel.

Koliko je vredna celotna investicija, še ni znala napovedati. Pojasnila je, da se mora družba Intercontinental Hotels Group (IHG) najprej odločiti, katero verigo svojih hotelov želi ponujati v Ljubljani, nato pa bodo temu prilagodili vse načrte. Delta si po besedah Desivojević-Cvetkovićeve želi, da bi hotel čim prej dobil prve stranke, da bi se vložena sredstva začela čim hitreje vračati. Družba srbskega poslovneža Miroslava Miškovića v tem trenutku načrtuje, da bo investicijo financirala sama, če pa bi se ponudila priložnost, se bodo »pozabavali« tudi s pridobivanjem evropskih sredstev, je dejala Desivojević-Cvetkovićeva.

Glede na propadel posel med Delto in Grepom v Stožicah nas je zanimalo, ali je Delta imela kakršne koli zadržke do investiranja v Sloveniji, vendar je Desivojević-Cvetkovićeva zagotovila, da niso imeli pomislekov in da so se kar hitro dogovorili o poslu. Po njenih besedah so se z Rastoderjem o poslu začeli pogovarjati šele potem, ko je veletrgovec z bananami nepremičnino na Bavarskem dvoru kupil v stečajnem postopku prejšnje lastnice zemljišča družbe S1.

Glede na to, da občinski podrobni prostorski načrt na tem območju že dovoljuje gradnjo hotela, Delti ne bo treba spreminjati prostorskih aktov, bo pa morala pridobiti novo gradbeno dovoljenje, saj je tisto, ki ga je že pred časom pridobila družba S1, poteklo, prav tako pa je omogočalo le gradnjo poslovnih prostorov s stanovanji v zadnjih nadstropjih. Na ljubljanski upravni enoti so prejšnji teden povedali, da za zdaj še niso prejeli vloge za spremembo oziroma za pridobitev novega gradbenega dovoljenja.