Japonski čudežni deček, ki bo junija praznoval šele svoj 12. rojstni dan, je nazadnje navdušil pred dnevi na članskem turnirju Safir Open na Švedskem, kjer se je uvrstil celo v finale, tam pa ga je ustavil šele Kitajec Xu Hui. Na turnirju je mladi Tomokazu Harimoto denimo premagal tudi afriškega prvaka in trenutno 43. igralca sveta, Egipčana Omarja Assarja, ter v polfinalu znanega Šveda Jensa Lundqvista.

Tomokazu igra za Japonsko, a je sicer Kitajec. Trenira ga njegov oče Ju Harimoto, ki je bil nekoč mladinski reprezentant Kitajske, s tem športom pa se je ukvarjala tudi dečkova mama Žang Ling, ki je leta 1995 za Kitajsko igrala tudi na članskem svetovnem prvenstvu. Starša danes morda celo najbolj obetavnega namiznoteniškega igralca na svetu sta se leta 1998 preselila na Japonsko in lani dobila tudi japonski državljanstvi, zato bo tudi Tomokazu tekmoval pod japonsko zastavo. V namiznoteniški javnosti se zato že pojavljajo ugibanja, če bo ravno on prvi prekinil več desetletij trajajočo prevlado Kitajske na največjih tekmovanjih.