Na prvi polfinalni tekmi v dvorani Lusail (potekala je sočasno kot tekma Slovenija – Danska) Poljakom proti Katarju enostavno ni bilo dovoljeno, da bi prišli v finale. Za to sta poskrbela srbska sodnika Dušan Stoijković in Nenad Nikolić, ki sta več kot očitno vlekla na stran gostiteljev. Po šestih začetnih izenačenjih so si Katarci (Capote in Mallash po 6, Marković in Hassab po 5) v drugem polčasu dvakrat priigrali že pet zadetkov prednosti, a Poljaki (M. Jurecki 9, Juriewicz 5) se niso vdali. A vedno, ko so se približali, sta stvari v svoje roke vzela Srba in dala dodatnega vetra v jadra Katarja, ki je postal prva neevropska ekipa v zgodovini finalnih tekem SP. Jezni Poljaki so po koncu tekme poskrbeli za nenavadno potezo: na sredini igrišča so obkrožili sodnika ter s ciničnim ploskanjem in nasmeški pokazali, kaj si mislijo o njiju.

Po drugi polfinalni tekmi in porazu proti Franciji so aktualni svetovni prvaki Španci dokončno sestopili s prestola, na katerega so sedli na domačem SP 2013. Francozi so imeli že sredi prvega polčasa pet golov naskoka (12:7), nato so Španci trikrat prišli samo na dva gola zaostanka, kljub temu pa so galski petelini (Guigou 5, Narcisse, Sorhaindo in Porte po 4) na odmor šli z občutno prednostjo (18:14). Toda v uvodnih slabih dvanajstih minutah drugega dela tekme, na kateri sta bila v sodniških vlogah Slovenca Nenad Krstič in Peter Ljubič, so le enkrat zatresli špansko mrežo. A tega Španci (Ugalde in Canellas po 5) niso znali izkoristiti, saj so v nadaljevanju zapravili štiri napade za izenačenje, uničil pa jih je francoski vratar Thierry Omeyer, ki je zbral 20 obramb. Francozi se tako jutri podajajo v boj s Katarci za rekordni, že svoj peti naslov svetovnega prvaka. dek