Prijateljskemu srečanju primerno sta oba trenerja na igrišče poslala precej nestandardni zasedbi, med tekmo pa uporabila številne menjave. V takšnih okoliščinah so se bolje znašli, ali pa si preprosto bolj želeli zmage, igralci Milana, ki so že po 31 minutah vodili z 2:0, zadela sta Jeremy Menez in Stephan El Shaarawy. Real je z golom Cristiana Ronalda še pred odmorom znižal na 1:2 in med odmorom lahko še upal na preobrat, toda tudi drugi polčas so z 2:1 dobili rdeče-črni. El Shaarawy je že v 48. minuti povišal na 3:1, četrti gol Realu pa je 73. minuti zabil Gianpaolo Pazzini. Kraljevi klub je v zaključku uspel le nekoliko ublažiti poraz, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Karim Benzema.

Tekmo je poleg številnih zvezdnikov na igrišču zaznamoval tudi taktični dvoboj italijanskih strategov Carla Ancelottija in Filippa Inzaghija, ki sta pred leti sodelovala v Milanu, ko je bil Pippo še v vlogi igralca. Tokrat je v svojem prvem trenerskem dvoboju uspel premagati svojega učitelja, kar mu je gotovo še polepšalo dan. »Sem zelo zadovoljen, a ne smemo pozabiti, da je bila to le prijateljska tekma in zato ne smemo tej zmagi pripisovati prevelikega pomena. Nismo pa že dolgo igrali tako dobro kot danes. A to je že za nami, odslej naprej mislim le še na nadaljevanje italijanskega prvenstva,« je po tekmi povedal Inzaghi.

Na tekmi tudi Đoković

Kot je že v navadi prehod v novo leto v Dubaju pričakajo tudi številni najboljši svetovni tenisači. Med njimi je tudi Novak Đoković, ki kot velik navijač Milana včeraj seveda ni zamudil priložnosti, da si svoje ljubljence ogleda v živo. Imel je tudi čast, da izvede začetni udarec pred začetkom drugega polčasa, pokazal pa je tudi nekaj nogometnega znanja, ko si je ob ovacijah s tribun nekajkrat podal žogo z Benzemajem in Balom.