Melbourne City v avstralskem prvenstvu zaseda šesto mesto, za vodilnim moštvom Perth Glory pa po dvanajstih odigranih krogih zaostaja za 13 točk. Moštvo je nove tri točke tokrat vpisalo v gosteh, ko je povsem nadigralo ekipo Newcastla. Ogromno zaslug za to gre pripisati prav Robertu Korenu, ki je tokrat prvič zaigral v prvi postavi in prispeval levji delež k zmagi svojega moštva s 5:2.

Štiriintridesetletnik je na igrišču preživel 75 minut, v tem času pa mrežo nasprotnika zatresel v 9., 63. in 74. minuti. Poleg Korena sta za Melbourne sicer zadela še Aaron Mooy (4./11-m) in nekdanji igralec Chelseja Damien Duff (23.).

»Ko bo Robert igral vseh 90 minut, bo dosegel še več zadetkov. Je pomemben igralec našega moštva, kar je tudi razlog, da smo ga pripeljali. Je nogometaš, ki lahko igra tudi višje v napadu, čeprav to ni njegov najljubši položaj. Rabili smo vezista, ki lahko dosega zadetke in asistira. Čeprav bi lahko danes igral malo dlje, še vedno ni nared za vseh 90 minut,« je svojega varovanca, ki je zaradi težav z mečno mišico na svoj krstni nastop v avstralskem prvenstvu čakal kar dva meseca, pohvalil trener John van 't Schip.

»Naša ekipa je danes zelo dobro pričela tekmo. Zgodaj smo dosegli tri zadetke, zaradi česar smo nato lažje nadzorovali potek igre. Dokazali smo, da smo dobra ekipa, ki lahko zmaguje. Želimo si biti pri vrhu lestvice. Zaenkrat nam kaže dobro in upam, da bomo nadaljevali v enakem ritmu,« pa po tekmi zadovoljstva ni skrival Koren.