Barcelona je imela celo tekmo pobudo in terensko premoč, a nikakor ni uspela zatresti mreže Valencie, ko pa je to v 68. minuti vendarle uspelo Luisu Suarezu, so sodniki zadetek neupravičeno razveljavili zaradi domnevnega nedovoljenega položaja. Vse je torej kazalo na to, da golov gledalci na Mestalli tokrat ne bodo videli in da si bosta moštvi razdelili točki. Toda gostje se vse do konca niso predali, za kar so bili nagrajeni z zmagovitim zadetkom Sergia Busquetsa v skoraj dobesedno zadnji sekundi tekme, saj je ob njegovem golu že tekla 94. minuta, sodnik pa je pred tem določil, da bo njegov dodatek trajal le tri minute.

To je bil zelo pomemben gol za Barcelono, saj ji je prinesel zmago, s katero je ohranila le dve točki zaostanka za Realom, zato so se ga nogometaši katalonskega velikana upravičeno zelo razveselili in ga skupaj proslavili ob robu igrišča. Veselje gostov pa je zmotilo domače navijače, ki so proti njim zmetali nekaj predmetov, ki so jim prišli pod roke, med njimi pa je bila tudi steklenica, polna vode, ki je s tribune priletela naravnost v glavo Lionelu Messiju. Argentinec je nato potreboval kar nekaj časa, da se je sprijaznil z bolečino in se vrnil na svojo polovico igrišča, glavni sodnik, nerazumevajoč za njegove težave, pa ga je zaradi domnevnega zavlačevanja celo »nagradil« z rumenim kartonom. A to ni zmotilo vzdušja v taboru Barce, ki je slavila pomembno zmago na enem najtežjih gostovanj v sezoni.

Po 13 krogih s 33 točkami na prvem mestu ostaja Real, ki je v soboto z 2:1 ugnal Malago, kar je bila rekordna 16. zmaga kraljevega kluba zapored. Barcelona ima na drugem mestu 31 točk, tretji pa je aktualni prvak Atletico Madrid z 29 točkami.