Ne glede na bledo predstavo v Lizboni, kjer je Maribor na deseti letošnji tekmi v Evropi doživel drugi poraz (Chelsea 0:6, Sporting 1:3), so slovenski prvaki presegli pričakovanja. Do zadnje tekme so ostali v igri za evropsko pomlad. Pred zadnjo tekmo skupinskega dela lige prvakov s Schalkejem imajo še vedno možnost, da si z zmago v Ljudskem vrtu drugo leto zapored zagotovijo evropsko pomlad – šestnajstino finala lige Evropa.

»To je bila povsem drugačna tekma, kot smo jih vajeni. Med obema polčasoma je bil izjemno dolg premor. Sporting je bil nedvomno boljši. Nismo bili pravi in Sporting je zasluženo prišel do treh točk. Pri teku je bil na precej višji ravni od nas, obenem so bili gostitelji zelo razigrani. Naš odgovor na njihovo predstavo, v kateri je bilo očitno, kakšno energijo jim je dalo igranje na domačem stadionu, ni bil takšen, kot smo ga vajeni,« je bil po tekmi realen trener Maribora Ante Šimundža.

Zaradi okvare na žarometih na stadionu, ki ima sicer po nogometnih standardih najvišjih možnih pet zvezdic, se je drugi polčas začel s skoraj 50-minutno zamudo. »Na prekinitev nismo imeli vpliva. Obe ekipi sta bili v enakem položaju. Med dolgim premorom smo skušali ostati mirni. Od fantov sem zahteval, da dvignemo raven igre, in v začetku drugega polčasa smo bili na visoki ravni. Nepazljivost nas je žal stala tretji zadetek, nato pa je Sporting tekmo mirno pripeljal do konca,« je dodal Šimundža.

Mariborski strateg je že v Lizboni napovedal, da bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da na zadnji tekmi pridejo do tretjega mesta. V mariborskem taboru so bili enotni, da če bi jim kdo pred začetkom tekmovanja ponudil možnost, da na zadnji tekmi odločajo sami o svoji usodi, bi jo zgrabili z obema rokama. Obenem se zavedajo, da jih ne sme zavesti visok poraz Schalkeja z 0:5 doma proti Chelseaju. Schalke je še vedno v igri tudi za drugo mesto, ki vodi v osmino finala lige prvakov.

Igralci Maribora so se posuli s pepelom, da je bila predstava slabša od pričakovanj in njihovih sposobnosti. »Malce nas je udarila realnost. Le najboljše ekipe bi bile proti takšnemu Sportingu videti dobro. Zeleno-beli so se od prve sekunde razleteli po igrišču. Trudili smo se po svojih najboljših močeh. V nekaterih elementih igre nismo bili na zahtevani ravni. V prvih petnajstih minutah drugega polčasa sem dobil občutek, da bi lahko izenačili izid na 2:2, toda pripetila se je napaka. Ko smo prejeli tretji gol, je bilo vsega konec. Gremo v boj za tretje mesto na zadnji tekmi pred svojimi navijači proti nasprotniku, ki ga lahko premagamo v polnem Ljudskem vrtu,« je menil Željko Filipović, ki je sicer nekajkrat zamudil v dvobojih v zvezni vrsti.

Iz mariborske odprave je bil v središču zanimanja portugalskih medijev športni direktor Zlatko Zahović, ki je igral za Guimares ter oba velikana Porto in Benfico. »Ni grenkega priokusa. Če si v zadnjem krogu še vedno v igri za evropsko ligo, je fantastično. Za poraz je krivec samo eden. To je veličina Sportinga in njegovih igralcev. Kadar Sporting igra tako koncentrirano, potem Maribor v desetih tekmah nima niti ene priložnosti, kaj šele na eni tekmi. Da bi premagali Sporting, bi se nam moralo poklopiti vse. A eno je želja, drugo pa 90 minut realnosti. Igrali smo proti fantastičnemu Sportingu. Tako, kot je Maribor igral tokrat, ne more zmagati. Proti tako kakovostnemu tekmecu ima lahko Maribor dobrih prebliskov, kolikor hoče, ampak ga ne moreš premagati. Sporting s takšno predstavo lahko premaga Real Madrid, kaj šele Maribor,« Zlatko Zahović ni mogel prehvaliti igre portugalske ekipe.

»Že po žrebu sem dejal, da je Sporting za Chelseajem druga najboljša ekipa v skupini, a mi 99 odstotkov Slovencev ni verjelo, ker so v Sloveniji bolj priljubljene nemške ekipe. Sporting je veliko boljša ekipa od Schalkeja. To ni naš svet, Schalkeju pa smo lahko konkurenčni. To je pač druga zgodba,« je dodal Zahović in poudaril, da želi Maribor ligo prvakov skleniti z zmago. Obenem je dodal, da bodo tudi v primeru poraza tekmovanje zapustili z dvignjeno glavo.

Liga prvakov, 5. krog, skupina A: Atletico Madrid – Olympiacos 4:0 (2:0, Luis Garcia 9, Mandžukić 38, 62, 65), Malmo – Juventus 0:2 (0:0, Llorente 49, Tevez 88), vrstni red: Atletico Madrid 12, Juventus 9, Olympiakos 6, Malmo 3, skupina B: Ludogorets – Liverpool 2:2 (1:2, Abalo 3, Terziev 88; Lambert 8, Henderson 37), Basel – Real Madrid 0:1 (0:1, Ronaldo 35), vrstni red: Real Madrid 15, Basel 6, Liverpool in Ludogorets po 4, skupina C: Zenit – Benfica 1:0 (0:0, Danny 79), Bayer Leverkusen – Monaco 0:1 (0:0, Ocampos 72), vrstni red: Bayer 9, Monaco 8, Zenit 7, Benfica 4, skupina D: Anderlecht – Galatasaray 2:0 (1:0, Mangulu 44, 86), Arsenal – Borussia Dortmund 2:0 (1:0, Sanogo 2, Alexis 57), vrstni red: Borussia Dortmund 12, Arsenal 10, Anderlecht 5, Galatasaray 1.