Kar nekaj ključnih slovenskih nogometašev je po sobotnem porazu z Anglijo odpotovalo v svoje klube, priložnost za igro pa so dobili tudi nekateri novinci.

Prvi polčas je minil v terenski prevladi Kolumbijcev, ki so z nekaj podajami Juana Cuadrada z desne strani na noge dvignili kar zavidljivo število svojih navijačev, a pravega dela Jan Oblak ni imel. V dinamični predstavi so svoje trenutke imeli tudi Slovenci.

Lepo priložnost so imeli že v tretji minuti, ko je z 18 metrov malce z desne strani poskusil Nejc Pečnik, vendar žogo poslal malo mimo druge vratnice, podobno, le z druge strani, pa je storil tudi Dejan Lazarević v 38. minuti.

V 43. minuti pa je na tribunah zadonelo. Na kolumbijski strani zaradi veselja, na slovenski pa zaradi neodobravanja. James Rodriguez je namreč hitro izvedel prosti strel in podal v prazen prostor pred Oblaka, pri žogi je bil najhitreje Adrian Ramos, obšel slovenskega vratarja in ga premagal za 1:0.

Katanec je že ob odmoru opravil štiri menjave, v nadaljevanju drugega polčasa pa še dve. Slovenska igra je bila v drugem delu igre bolj živahna in pomlajena reprezentančna vrsta tokrat ni razočarala gledalcev, čeprav je izgubila. V 69. minuti je do strela prišel Andraž Struna, a žogo poslal v naročje vratarja Camila Vargasa. V 78. minuti, po slovenskem pritisku, je po strelu Rajka Rotmana poskušal še Damjan Bohar, a je žogo preusmeril malo mimo vrat.

V 86. minuti je na drugi strani s prostega strela poskusil Juan Quintero, a je bil Jan Oblak na mestu. Ob koncu tekme je poskusil še Rotman, a je kolumbijski čuvaj mreže dobro posredoval, tako kot po prostem strelu Pečnika.

Slovenska reprezentanca je letos igrala osem tekem, po štiri kvalifikacijske in prijateljske. Leto je začela z marčevskim porazom v Alžiriji (0:2), nato dvakrat z 0:2 izgubila na južnoameriški turneji v Urugvaju in Argentini, štiri kvalifikacijske tekme je končala s porazoma v Estoniji (0:1) in Angliji (1:3), domačo zmago proti Švici (1:0) in slavjem v Litvi (2:0), zadnji obračun leta proti Kolumbiji pa izgubila z 0:1.

Slovenija – Kolumbija 0:1 (0:1)

Strelec: Ramos 43.

Postavi:

Slovenija: Oblak, Janža (Stojanović 46.), Maroh (Anđelković 46.), Samardžić, Milec (Struna 46.), Filipović, Rotman, Lazarević (Bohar 59.), Cvijanović (Kurtić 46.), Pečnik, Berić (Čavušević 67.)

Kolumbija: Vargas, Armero, Zapata, Murillo, Arias (Bocanegra 64.), Mejía (Sanchez 87.), Aguilar (Carbonero 57.), Cuadrado (Angulo 80.), Rodriguez (Chara 74.), Ramos, Martinez (Quintero 65.)

Drugi polčas:

90' – Slovenci so tudi v zadnjih minutah igrali zelo motivirano in poskušali priti do izenačenja, najbolj nevarno pa je bilo v 95. minuti, ko je Pečnik s prostega strela proti vratom gostov poslal pravo bombo, a je Vargas stal na pravem mestu in žogo ujel.

86' – Kolumbija je imel prosti strel 25 metrov od vrat, močan strel Quintera pa je bil lahek plen dobro postavljenega Oblaka.

78' – Ob odličnem vzdušju v Stožicah so se nadaljevali slovenski poskusi za izenačenje. Rotman je z roba kazenskega prostora poslal močno podajo proti vratom, Bohar pa je poskušal s strelom, a je za malo zgrešil cilj.

69' – Katanec je opravil še preostali dve menjavi, Slovenija pa je še vedno narekovala ritem in bila podjetnejša. Naslednji poskus proti vratom gostov je bil v 69. minuti produkt Strune, a je bil njegov strel preveč po sredini vrat, da bi lahko premagal vratarja Vargasa.

62' – Po hitrem prodoru je Cuadrada na 20 metrih s prekrškom za rumeni karton ustavil Rotman, Rodriguez pa nato ponovno ni bil natančen, še enkrat je streljal prek vrat.

58' – Prvi strel za Kolumbijo v drugem polčasu je sprožil zvezdnik Reala Rodriguez, toda njegov poskus s prostega strela se je končal s strelom prek vrat.

53' – V uvodnih minutah drugega dela igre so bili Slovenci boljši, naslednji strel pa ji je uspel v 53. minuti, ko je z velike razdalje nevarno poskusil Kurtić, a je žoga zletela približno meter mimo vrat.

50' – Lazarević je znova prodiral in sejal strah med kolumbijskimi branilci, dokler ga niso ustavili s prekrškom. Prosti strel z ugodnega položaja z 20 metrov je nato slabo izvedel Kurtić in zadel le živi zid.

46' – Drugi polčas se je začel s hokejsko menjavo Katanca, ki je v igro poslal Kurtića, Struno, Stojanovića in Anđelkovića.

Prvi polčas:

43' – 0:1 – Kolumbijci so tik pred koncem prvega polčasa povedli. Ob dosojenem prostem strelu 25 metrov od slovenskih vrat so naši nogometaši protestirali pri sodniku, Cuadrado pa je izkoristil njihov nepazljivost in žogo hitro podal do Rodrigueza, ta pa jo je le podaljšal do Ramosa, ki je nato povsem neoviran krenil proti Oblaku in ga brez težav tudi premagal.

38' – V minutah dobre slovenske igre so Katančevi varovanci izpeljali še en obetaven napad, po podaji Janže pa ga je s strelom z 20 metrov zaključil zelo razpoloženi Lazarević, a je streljal za malo mimo vrat.

37' – Pečnik je izpeljal še en dober protinapad, s prekrškom za rumeni karton pa ga je na 25 metrih ustavil šele Murillo.

33' – Slovencem je po dolgih minutah branjenja uspela obetavna napadalna akcija, v kateri je bil z nekaj dobrimi potezami in podajami v ospredju Pečnik, slabo pa jo je zaključil Milec, ki je bil neoviran na desni strani kazenskega prostora, a se je nato slabo podal v sredino, akcija pa je prinesla le udarec iz kota.

27' – Kolumbijci so izvedli še eno lepo akcijo, po številnih podajah pa je v kazenski prostor neoviran lepo prišel Cuadrado, za uspešen zaključek akcije pa je zmanjkala le boljša podaja, saj so slovenski branilci uspeli pred strelom žogo izbiti na varno.

22' – Slovenci so bili v podrejenem položaju in so le stežka prihajali do igre na polovici Kolumbije, v 23. minuti pa so le uspeli zapretiti, ko je Lazarević odvzel žogo nasprotniku in nato pretekel skoraj pol igrišča, preden so ga s prekrškom gostje ustavili na 20 metrih od vrat. Prostega strela nato Pečnik ni izkoristil, saj je zadel živi zid.

11' – Po dobrem predložku s prostega strela je do strela z glavo v sredini kazenskega prostora Slovenije prišel Ramos, a je tudi on ustrelil mimo vrat.

6' – Kolumbijci so nato prevzeli pobudo, do prvega strela pa so prišli ob izteku 6. minute, ko je od daleč poskusil Meija, a je bil pri tem precej neuspešen, saj je žogo poslal visoko prek vrat.

3' – Čeprav so zaigrali z rezervno postavo, so Slovenci tekmo začeli odločno in tudi prvi resneje zapretili. Berić je podal do Pečnika, ta pa je s približno 20 metrov močno ustrelil proti vratom gostov, žal pa za slab meter zgrešil cilj.