Dvoboj nekdanjih prvakov Evrope (Montpellier leta 2003, Celje Pivovarna Laško leta 2004) in poražencev prvega kroga v letošnji ligi prvakov (Francozi so v gosteh izgubili proti Rheinu Neckarju s 24:35, Slovenci doma z Vardarjem s 26:27) so precej bolje začeli pivovarji, ki so hitro povedli s 6:2, v dvanajsti minuti pa so vodili že z 9:3. Gostitelji so odrezali organizatorja igre Miha Zarabca, kar je spretno izkoristil Ivan Slišković in bil s šestimi zadetki najboljši strelec v prvem polčasu. V dvajseti minuti se je Montpellier približal le na gol zaostanka (10:11), a Celjani (dan pred tekmo zaradi prireditve za otroke niso mogli opraviti dveh treningov v glavni dvorani, ampak le v rezervni) so spet dodali plin in prednost povišali na štiri (14:10, 16:12, 17:13, 18:14).

Toda že v drugi minuti drugega polčasa so slovenski prvaki doživeli velik šok, saj so zaradi neposrednega rdečega kartona ostali brez stebra obrambe Vida Poteka. Robustni Poteko je namreč v obrambi z roko nenamerno udaril Argentinca Diega Simoneta v obraz (nos), španska sodnika pa sta mu pokazala rdeči karton. Ekipa 53-letnega trenerja Patrica Canayerja, ki ima v svojih vrstah kar devet tujcev (pet Slovencev, Madžara, Španca, Brazilca in Hrvata), je takšno sodniško darila seveda spretno izkoristila. Poleg hrvaškega vratarja Venia Loserta (skupno 20 obramb) sta rojake iz Slovenije v nadaljevanju pokopala Dragan Gajić, z desetimi zadetki najboljši strelec tekme, in Vid Kavtičnik, ki je vseh svojih šest zadetkov dosegel v drugem polčasu.

Kavtičnik je v 37. minuti najprej poskrbel za izenačenje na 19:19 (šele drugo po začetnih 1:1), šest minut kasneje pa za sploh prvo vodstvo Montpelliera na včerajšnji tekmi (23:23). Celjani so stik z gostitelji držali do sredine drugega polčasa (24:25), ko so zaradi poškodbe ostali še brez Sliškovića. Sledil je dokončen razpad sistema igre, kar se je najbolje videlo pri rezultatu, kajti pivovarji so drugi polčas izgubili s kar 11:21. Francozi so najprej pobegnili na plus štiri (28:24 v 49. minuti), pri njihovem vodstvu z 32:26 šest minut pred koncem pa je bilo jasno, da bodo celjske sanje o prvi zmagi v letošnji ligi prvakov ostale zgolj sanje. A časa za objokovanje ni: celjska ekipa se šele danes popoldne vrača v domovino (trener Tamše je za zvečer napovedal trening), že v sredo pa potuje proti Rusiji, kjer jo v četrtek v tretjem krogu skupine C v ligi prvakov čaka obračun s Čehovskimi medvedi, ki imajo po dveh krogih prav tako dve ničli.

»Moja ekipa, ki je sestavljena skoraj povsem na novo, v Evropi plačuje določen davek proti vrhunskim in izkušenim ekipam. Res je, jezijo me nihanja in malenkosti v igri, ki pa so seveda zelo pomembni. Odlično smo odprli obe tekmi proti Vardarju in Montpellieru, igrali trdno obrambo, se držali vseh dogovorov in tekmecema vsilili svoj slog igre, na obeh pa v nadaljevanju padli,« je pojasnil celjski trener Branko Tamše. Po njegovem mnenju si Poteko ni zaslužil rdečega kartona: »To ni bil prekršek za izključitev. Izgubili smo mladega, a evropsko že izkušenega igralca, kar se nam je poznalo predvsem v obrambi. Mi smo padli v obrambi in napadu, Montpellier pa se je dvigal, poleg tega pa smo razbranili še Loserta. V obrambi je igra preveč šepala, v napadu smo zgrešili nekaj čistih strelov, slabo smo se vračali v obrambo, kar je Montpellier izkoristil s (pol)protinapadi in moji fantje so svoja vratarja pustili kot tarči na strelišču. Montpellier je v drugem polčasu izkoristil prav vse, kar smo mu ponudili,« je dodal Tamše.

Izidi 2. kroga, skupina A: Kiel – La Rioja 34:32 (20:16), Brest – Metalurg 28:24 (12:10), Paris St. Germain – Zagreb 27:22 (11:9), vrstni red: PSG 4, La Rioja, Kiel, Zagreb in Brest po 2, Metalurg 0, skupina B: Barcelona – Wisla Plock 30:25 (13:12), Bešiktaš – Kolding 24:33 (11:16), Flensburg – Alingsas 31:21 (19:10), vrstni red: Kolding in Barcelona po 4, Wisla in Flensburg po 2, Bešiktaš in Alingsas po 0, skupina C: Vardar – Čehovski medvedi 39:28 (24:12), Veszprem – Rhein Neckar 27:24 (10:11), Montpellier – Celje Pivovarna Laško 35:29 (14:18), vrstni red: Vardar in Veszprem po 4, Rhein Neckar in Montpellier po 2, Celje Pivovarna Laško in Čehovski medvedi po 0, skupina D: Kielce – Pick Szeged 37:32 (18:17), Zaporožje – Dunkerque 21:23 (10:9), Aalborg – Kadetten 23:23 (11:8), vrstni red: Kielce 4, Aalborg 3, Dunkerque in Pick Szeged po 2, Kadetten 1, Zaporožje 0.