Dobovšek zaradi svojega delovanja in poštenja uživa visok ugled tako pri levici kot desnici, kar je za razdeljeno Slovenijo izjemno redko, piše reški časnik.

Neugoden udarec

»Delo in poštenje sta bili vrednoti, na katerih je Cerar zmagal volitve, in prav zato je to neugoden udarec za Cerarja v najslabšem času: teden dni pred pomembnimi lokalnimi volitvami in v času, ko bi počasi moral presedlati z besed na dejanja,« ocenjuje.

Kot pojasnjuje, je Dobovšek SMC zapustil zaradi vplivov močnih lobijev na kadrovsko politiko nove vlade. Ni želel spregledati primera Jureta Lebna, ki se je prebil do položaja državnega sekretarja z lažno magistrsko stopnjo izobrazbe.

Za Dobovška je bilo to znamenje, da se je stranka odpovedala lastnim vrednotam, s katerimi je zmagala na volitvah, in to je najbolj uničujoča obtožba, ki je bila neposredno izrečena na Cerarjev račun, izpostavlja.

Zaplet pri izbiri ministra

Časnik še omenja, da so se odnosi med Cerarjem in Dobovškom zapletli pri izbiri notranjega ministra. Čeprav je Dobovšek veljal za najverjetnejšega novega notranjega ministra, se je Cerar odločil za Vesno Györkös Žnidar.

»Celoten primer pušča grenak okus, saj se najožje jedro Cerarjeve stranke, s katero je zmagal na volitvah, hitro sesuva,« poudarja časnik.

Dodaja še, da je že pred Dobovškom Cerarja zapustil tudi Jamnikar ter da so od petih najožjih sodelavcev Cerarju ostali še trije, kar je »zelo slaba novica na začetku njegovega premierskega mandata«.