Rečani so prvi gol na srečanju dosegli v 29. minuti, ko je žogo v lastno mrežo z glavo poslal Ligger Moreira. Hrvaški prvoligaš, ki je bil na igrišču mnogo konkretnejši in kvalitetnejši, je svoje vodstvo povišal tik pred zaključkom prvega dela. Po podaji Anasa Sharbinija z le nekaj nasprotnikove metrov mreže ni bilo težko zatresti v letošnji sezoni prvemu strelcu Rijeke Andreju Kramariću. Zadnji žebelj v krsto je Rijeka moldavskemu prvaku zabila v 61. minuti. Med strelce se je vpisal Brazilec Moises.

Za hrvaško moštvo sta nastopila tudi dva slovenska nogometaša. Miral Samardžić je odigral vso tekmo, medtem ko je Goran Cvijanović v 81. minuti na igrišču zamenjal Vedrana Jugovića.

»Seveda sem zadovoljen. V 180 minutah smo bili boljši, gole smo dosegli v pravem trenutku in igrali pametno. Pozdrav vsem na Hrvaško, še posebej na Reko,« po tekmi zadovoljstva ni skrival Matjaž Kek.

V ligo Evropa tudi zagrebški Dinamo, Hajduk in Split izpadla

Poleg Rijeke so imeli naši južni sosedi v kvalifikacijah za evropsko ligo v ognju še tri klube, a je svojo nalogo uspešno opravil zgolj še zagrebški Dinamo, ki je bil v gosteh z 2:1 boljši od romunskega Petrolula. Hrvaški prvak je zmago sicer vpisal že pred tednom dni na Maksimirju, ko je bilo 3:1.

Od nastopov v Evropi pa sta se poslovila kluba iz dalmatinske prestolnice Hajduk in Split. Hajduk je, potem ko je prvo tekmo izgubil z 1:2, na polnem Poljudu proti Dnipru uspel zgolj remizirati (0:0), medtem ko je bil Split v gosteh z 0:1 slabši od Torina (prva tekma se je končala brez zadetkov, op.p.).

Uspeh Partizana zasenčilo škandalozno obnašanje gostiteljev

Kljub uspehu in uvrstitvi v evropsko ligo bodo na gostovanje v Bakuju pri Neftčiju skušali čim prej pozabiti nogometaši Partizana. Igralce srbskega podprvaka so domači navijači že na treningu s tribun obmetavali z raznovrstnimi predmeti, nekoliko kasneje pa so razbili tudi nekaj oken na Partizanovem avtobusu.

Škandaloznega obnašanja pa so se poslužili tudi predstavniki azerbajdžanskega kluba. Kot poročajo srbski mediji, so pred pričetkom tekme na stadionu predvajali himno Partizanovega največjega tekmece Crvene zvezde, med polčasom pa so Beograjčani v slačilnici ostali brez vode, zato so morali ponjo kar v bližnji kiosk. »Vse, kar se je dogajalo, nas je le še bolj motiviralo,« je po tekmi dejal trener Partizana Marko Nikolić.

Umazanih prijemov pa ni manjkalo niti na igrišču. Domače moštvo je celotno tekmo igralo zelo grobo, kar jih je drago stalo pet minut pred koncem igralnega časa. Zaradi prekrška nad slovenskim nogometašem Brankom Ilićem (igral je vso tekmo), si je drugi rumeni karton in pot v slačilnico prislužil Ernest Webnje Nfor. Partizan je terensko premoč kronal z zadetkom, ki ga je v 92. minuti dosegel Petar Škuletić in postavil končni izid 2:1 za goste. Nemudoma za tem je sledilo prerivanje nogometašev, končni epilog incidenta pa so bili trije rdeči kartoni, ki so si jih prislužili Eric Ramos in Caue pri Neftčiju ter Škuletić pri Partizanu.

Prva tekma v srbski prestolnici se je sicer končala z zmago Partizana s 3:2.