Američani, ki so sicer bolj predani svojim tradicionalnim športom, košarki v NBA, hokeju v NHL, ameriškemu nogometu v NFL in baseballu v MLB, so v zadnjih tednih navdušeno spremljali svetovno prvenstvo v nogometu. Priljubljenost nogometa je celo tako velika, da se že pojavljajo govorice, da bi ZDA spet kandidirale za organizacijo svetovnega prvenstva. ZDA so mundial gostile leta 1994, turnir pa je vsaj pri gledalcih požel ogromno zanimanja, saj prvenstvo v ZDA še vedno drži rekord po številu obiskovalcev tekem na stadionih.

Po sinočnjem porazu proti Belgiji, ker so se reprezentanti ZDA dobro upirali ves redni del tekme, klonili pa so šele v podaljšku, evforija ne pojenja. Vse je navdušil odlični vratar Tim Howard, ki je s 16 ubranjenimi neposrednimi streli na gol postavil rekord svetovnih prvenstev. To so prepoznali tudi številni mediji in Howardu namenili kopico prispevkov s hvalo. "Ameriška pravljica je končana. Tudi rekord Tima Howarda ni mogel rešiti ekipe ZDA," so zapisali pri Los Angeles Times.

New York Times je o igri ameriške reprezentance zapisal "Pogum namesto zmage. Spoštovanje je prigarano in zasluženo", Washington Post pa "Upi na SP pokopani, ampak ponos in optimizem ostajata". Hvalo na igro ekipe je izrazil tudi dnevnik Miami Herald: "Kljub porazu sledijo rožnati časi. Ameriški nogomet je veliki zmagovalec".

Prenos tekme proti Belgiji, ZDA so klonile šele v podaljšku z izidom 1:2, si je v živo preko malega zaslona ogledal tudi ameriški predsednik Barack Obama. V Beli hiši je prenos spremljal skupaj s približno 200 sodelavci in zaradi nogometa prestavil tudi skupni sestanek. Prenos je po številnih barih spremljalo na deset tisoče Američanov, ki so bili lahko nad predstavo svoje ekipe navdušeni. V Washingtonu je tekmo javno spremljalo približno 5000 Američanov, v Chicagu kar 25.000. Vsi so si bili enotni, Klinsmannova četa je pustila dober vtis, nogomet je poslej tudi "tipično ameriški šport".