Urugvajci so poskrbeli, da je blizu slovesa s svetovnega prvenstva še ena nogometna velesila. Pomlajena Anglija sicer v Brazilijo ni prišla z dorečenimi cilji, a vseeno sta dva poraza na prvih dveh tekmah manj od pričakovanj. Za ključnega moža na tekmi se je izkazal Luis Suarez, zvezdnik angleškega Liverpoola, ki se je po poškodbi vrnil in Joeja Harta dvakrat premagal, predvsem je bil izjemen drugi gol v 85. minuti, ko je postavil končnih 2:1.

Urugvaj – Anglija 2:1 (1:0)

Strelca: Suarez 39., 85.; Rooney 75.

Postavi:

Urugvaj: Muslera, Caceres, Godin, Pereira, Gimenez, Rodriguez, Gonzalez (Fucile 79.), Arevalo, Lodeiro (Stuani 67.), Suarez (Coates 88.), Cavani

Anglija: Hart, Jagielka, Johnson, Baines, Cahill, Gerrard, Henderson, Sterling (Barkley 65.), Rooney, Sturridge, Welbeck (Lallana 71.)

Drugi polčas:

90' – Angleži so v zadnjih minutah na vsak način poskušali priti vsaj do izenačenja, a gol Muslere nikoli več ni bil prav resneje ogrožen in Urugvajci so se veselili velike zmage proti Angležem, junak tekme pa povratnik po poškodbi Suarez.

85' – Angleži so imeli kmalu po izenačenju novo priložnost za zadetek, a je dober strel Sturridga v 77. minuti obranil Muslera. Sledili so novi napadi Otočanov, ki so bili trdno odločeni, da pridejo do zmage, a v 85. minuti je sledil hladen tuš v režiji koga drugega kot Suareza. Izvrstni napadalec Liverpoola je po napačni podaji Gerrarda prišel do žoge in ušel angleški obrambi, nato pa iz težkega položaja precej z desne strani z močnim strelom ugnal Harta in Urugvaj vrnil v igro za napredovanje, kar se je po porazu proti Kostariki zdelo skoraj nemogoče.

75' – V srednjem delu drugega polčasa so Angleži jalovo napadali in ko jim je voda že pošteno začela teči v grlo, pa je prišla odrešitev. V 75. minuti je Johnson lepo podal pred vrata, kamor je vtekel osamljeni Rooney in končno uspel zatresti mrežo, priložnost pa je bila tako velika, da praktično ni mogel zgrešiti.

60' – Drugi polčas se je začel z ofenzivo Urugvajcev, ki so v prvih minutah večkrat ogrozili vrata Anglije, a se je Hart izkazal z obrambo ob poskusu Suareza neposredno iz kota, Cavani pa je streljal mimo vrat, ko je bil sam pred Hartom. Nato so se prebudili tudi Angleži, ki so ponovno prevzeli pobudo in v 53. prek Rooneyja prišli do velike priložnosti, a napadalec Manchester Uniteda ponovno ni uspel zadeti, saj je streljal ravno v Muslero. Zdi se, da je Rooney na tem prvenstvu zaklet, saj zapravlja velike priložnosti kot po tekočem traku.

Prvi polčas:

45' – Angleži so vse bolj dominirali na igrišču, Urugvajci pa so prežali na proti napade. V 31. minuti so Otočani prišli do izjemne priložnosti, ko je Gerrard s prostega strela podal žogo na glavo Rooneyju, a je ta iz neposredne bližine z glavo streljal v stičišče vratnice in prečke, žoga pa se je odbila z igrišča. Kazen je prišla v 39. minuti, ko so Urugvajci izvedli hiter proti napad, po podaji Cavanija pa je z glavo Harta premagal Suarez.

25' – V prvem delu prvega polčasa sta bili moštvi dokaj enakovredni, nekoliko več pa so bili pri žogi Angleži. Na obeh straneh je bilo enkrat vroče pred vrati, a se izid ni spremenil. Rooney je v 10. minuti s prostega strela za malo zgrešil okvir vrat, na drugi strani pa se je priložnost za neoviran strel ponudila Rodriguezu, a je tudi on streljal nekaj centimetrov prek vrat.