Na najbližjem in slovenskim uspehom naklonjenem prizorišču so mnogi, tudi zaradi številne množice slovenskih navijačev, pričakovali več, vendar se slavje, ki je bilo v petek na kratkem sprintu na izpadanje prvič namenjeno Mihu Halzerju, lani pa Tanji Žakelj v olimpijskem krosu, ni ponovilo. Niti Klemenčičeva niti Žakljeva nista bili razočarani. Za Klemenčičeva je deseto mesto, zaostanek 5:21 za presenetljivo prepričljivo zmagovalko Francozinjo Pauline Ferrand Prevot, celo jubilejna deseta uvrstitev med deseterico na dirkah svetovnega pokala v devetih sezonah. Slovenke z Nino Homovec jih imajo skupno 21. »Prav uvrstitev med deseterico je bil velik cilj, čeprav si še vedno želim tudi zmagovalnih stopničk (tretja Norvežanka Dahle Flesja je bila od Klemenčičeve hitrejša 1:51, op. a). Startala sem slabše, a potem prehitevala. Rivalstvo med mano in Tanjo je dobro za obe, saj s tem obe napredujeva,« meni Blaža Klemenčič po svoji prvi dirki po poškodbi rame na uvodni dirki v Afriki. »V Novo Mesto sem zaradi lanske zmage prišla zelo motivirana,« je začela pripoved Žakljeva.

»Start je bil morda tudi zaradi tega zelo hiter, a žal sem kmalu začutila, da takega ritma ne bom zmogla. Šele v drugem delu sem znova našla pravi ritem in na tej lepi, zahtevni, vendar uživaški progi začela uživati,« je pred glasno množico sorodnikov in sovaščanov iz Ledin opisala lanska zmagovalka svetovnega pokala, trenutno deveta (308 točk) v skupni razvrstitvi. Pred dirko v nemškem Albstadtu konec tedna vodi Švicarka Jolanda Neff (490 točk), Klemenčičeva je dvajseta (185 točk). mm