Zadnji protest so organizatorji sklicali dan pred glasovanje delničarjev o menedžerskih plačah, med drugim tudi o plači izvršnega direktorja Dona Thompsona, ki je lani zaslužil 9,5 milijona dolarjev. Pogosti protesti zaposlenih v McDonald'su in drugih restavracijah s hitro prehrano so že sprožili pogovore na državni ravni glede nepravične razporeditve denarja in nesorazmernega plačila za delo. Veliko pripadnikov srednjega in spodnjega razreda namreč težko preživeti mesec s plačami, ki jih prejmejo za svoje delo. Delo v restavracijah s hitro prehrano je bilo v ZDA nekoč značilno za najstnike in mlade, ki so želeli poleg šolskih obveznosti še nekaj malega zaslužiti, danes pa vse bolj postaja redni dohodek odraslih oseb in družin.

Razburjena 25-letna Jessica Davis, ki ima dva otroka in je zaposlena v McDonald'su, je dejala, da Thompson svoje milijone služi na plečih delavnih mater in očetov. »Pokazati moramo, da mislimo resno in da se ne bomo umaknili,« je dejala Davisova, ki v McDonald'su v Chicagu zasluži 8,98 dolarja na uro.

Veriga, ki so sooča s padcem prodaje v Združenih državah Amerike in visokimi cenami govedine, v javnosti ne razkriva višin povprečnih plač svojih zaposlenih. Po podatkih statističnega urad zaposlenih je 3,5 milijona zaposlenih v verigah restavracij s hitro prehrano zaslužilo povprečno 8,83 dolarja na uro ali 18,400 dolarjev na leto.

»Čas je, da se McDonald's preneha pretvarjati, da ne more zvišati plače ljudem, ki delajo in strežejo njegovo hrano,« je dejala predsednica sindikata Mary Kay Henry. Slednja je bila ena izmed aretiranih protestnikov. V Oak Brooku se jih je zbralo okoli dva tisoč.