Odkar je Mestna občina Ljubljana v Rožni dolini postavila 43 parkomatov, so jih nepridipravi uničili že štiri, so povedali na javnem podjetju Ljubljanska parkirišča in tržnice (LPT). Po besedah vodje sektorja za parkirišča Darje Pungerčar iz LPT se nepridipravi na parkomate spravijo iz objestnosti ali pa zato, da iz njih poberejo denar. Pungerčarjeva pa je opozorila, da so policisti v določenih primerih že odkrili storilce.

Poškodbe na parkomatih pa so morebiti tudi posledica jeze občanov zaradi uvajanja novih plačljivih parkirnih con. V Rožni dolini parkomati že delujejo na območju pri železniški progi in v okolici študentskih domov, le na območju zahodno od ulice Rožna dolina, cesta V še niso vklopljeni. Pungerčarjeva je pojasnila, da zato, ker se tamkajšnji prebivalci z občino še vedno dogovarjajo o prometnem režimu.

Ker samo na tem območju parkomati še ne delujejo, se zdaj tam gnetejo brezplačnega parkiranja željni vozniki, je na pobudah občanov opozoril eden od domačinov. Jezil se je tudi, da so stanovalci kupili parkirne dovolilnice, ki so zaradi nedelujočih parkomatov in posledično zasedenih parkirnih prostorov povsem brezpredmetne. Na oddelku za gospodarske dejavnosti in promet so zagotovili, da bodo tamkajšnjim stanovalcem, ki so za letošnje leto že kupili letne parkirne dovolilnice, naredili poračun pri nakupu dovolilnice prihodnje leto.

Podpredsednica sveta četrtne skupnosti Rožnik Živa Vidmar je potrdila, da so se z občino res dogovarjali o prometnem režimu, ki ga bodo s seboj prinesli parkomati. »In pogovori so potekali zelo korektno, a zdaj že nekaj časa vse stoji nedorečeno,« je povedala Vidmarjeva, ki pravi, da stanovalci niso navdušeni nad načrti o spreminjanju ulic v enosmerne. »Zdaj lahko le upamo, da bo občina pri urejanju upoštevala naše predloge in želje, ki izvirajo iz naših potreb,« je pojasnila Vidmarjeva.

Na oddelku za gospodarske dejavnosti in promet so povedali, da prometni režim urejajo ravno zaradi potreb občanov s stalnim prebivališčem, ki bodo lahko kupili letno dovolilnico za 60 evrov, drugi pa bodo lahko le kratkotrajno parkirali in za to plačali ustrezno parkirnino. Zagotovili so, da bodo ustrezne predloge občanov upoštevali pri končni prometni ureditvi, ki naj bi se je lotili takoj, ko zaključijo tisto v Šiški. To bo predvidoma še v maju.