Preiskovalci so Vidmarju namreč prišli na sled, ko so njegove sledi odkrili v neki preprodajalski zgodbi. Policija je pri Vidmarjevem znancu Zlatanu Veliću zasegla dobrih 16 kilogramov snovi, za katero so sumili, da gre za mamila, snov pa naj bi Veliću dostavil Vidmar.

Na podlagi zasežene snovi so policisti od sodišča tudi dobili odredbo za hišno preiskavo pri Vidmarju, ki so mu potem odvzeli biološke sledi. V analizi bioloških sledi so ugotovili, da so te identične tistim, ki so jih našli v sefih SKB.

Vodja oddelka za biološke preiskave v nacionalnem forenzičnem laboratoriju Katja Drobnič je med sojenjem pričala dvakrat in pojasnila, da so ob analizi na ventilu jeklenke in koščku lateks rokavice, ki so ju našli na kraju ropa, Vidmarjeve biološke sledi. Poudarila je, da ni možno, da bi v postopku analize DNK prišlo do kontaminacije in ni nobenega dvoma v pravilnost analize.

Ob tem je dodala, da so analizo obeh vzorcev ponovili trikrat in da je eden od njiju že tako obrabljen, da ponovna analiza na njem ni več mogoča. Marković pa je kljub temu vztrajal, da se izvede ponovna analiza in se pridobi tudi mnenje tujega izvedenca.

Sodišče je pritrdilo mnenju Drobničeve, da je nova analiza nesmiselna, saj so bile sledi analizirane že trikrat. Ponovili so tudi stališče Drobničeve, da so rezultati vseskozi bili konsistentni in primerljivi ter da analize sledi z jeklenke in lateks rokavice ne bo nikoli več mogoče učinkovito ponoviti.

Rop SKB banke se je zgodil v noči na 1. november 2005. Roparji so v banko prišli nekaj pred 23. uro, onesposobili varnostnika, prinesli orodje za vlamljanje in vlomili v 428 sefov. Vidmar naj bi neposredno sodeloval pri ropu, soobtoženi Sašo Nose pa je bil varnostnik v sefih in naj bi roparjem pomagal izvesti kaznivo dejanje.

Sojenje se bo predvidoma nadaljevalo 30. maja.