City je za dve točki prehitel Liverpool, tretje mesto je osvojil Chelsea, poleg omenjenih pa bodo prihodnjo sezono v ligi prvakov zaigrali tudi nogometaši Arsenala. Everton in Tottenham bosta igrala v evropski ligi, v drugoligaško konkurenco pa se bodo preselili Norwich, Fulham in Cardiff.

City - naslov je nasledil od mestnega tekmeca Manchester Uniteda, ki je sezono končal šele na sedmem mestu - je dobil 27 tekem, pet jih je remiziral in šest izgubil. Njegova razlika v golih je 102:37. Hkrati je trener Manuel Pellegrini iz Čila postal prvi neevropski trener, ki je postal prvak Anglije.

V ukrajini znova najboljši Šahtar

Naslov najboljšega v državi se veselijo tudi nogometaši ukrajinskega Šahtarja, ki so krog pred koncem ubranili naslov. Zanje je to deveti naslov v zgodovini in peti v nizu.

Šahtar iz Donjecka je v predzadnjem krogu v gosteh premagal Zarjo iz Luganska s 3:1, tako da ima neulovljivo prednost pred najbližjim zasledovalcem, Dniprom iz Dnipropetrovska.

V Italiji zpadli Bologna, Catania in Livorno

Vse uganke so krog pred koncem rešene tudi na Apeninskem polotoku. Juventus je že pred časom postal prvak, zdaj pa so znani tudi klubi, ki bodo zapustili serio A. To so Bologna, kjer igra tudi slovenski reprezentant Rene Krhin, Catania in Livorno.

Hkrati je pred zadnjim krogom tudi jasno, da bosta v ligi prvakov poleg Juventusa nastopala še Roma in Napoli, v evropski ligi Fiorentina in Inter, prav tako pa tudi Torino, zahvaljujoč zmagi Napolija v italijanskem pokalu.