Kljub zaostanku s prve tekme so Bavarci napovedovali, da bodo na povratni tekmi poskušali zabiti vsaj dva gola in se uvrstiti v nov finale, že četrti v petih letih, a na koncu so bili daleč od želenega cilja.

Real je namreč znova pametno odigral tekmo in domačim pustil terensko premoč, od katere Bayern ponovno ni imel skorajda nič, medtem ko so gostje vseskozi pretili iz nevarnih protinapadov, poleg tega pa so znali kaznovati tudi neodločno obrambo Bavarcev ob prekinitvah.

Že v 15. minuti je tako prvič zadel Sergio Ramos, ko je bil najvišji v skoku po podaji iz kota, le štiri minute kasneje pa je zadel še po predložku s prostega strela. Tekma je bila že takrat bolj ali manj odločena, v nadaljevanju pa je na svoj račun prišel še Cristiano Ronaldo, ki je prvič zadel v 34. minuti po protinapadu z Garethom Balom, končnih 4:0 pa je Portugalec postavil v 90. minuti, ko je zadel s prostega strela.

Ronaldo je v letošnji sezoni tako prišel že do 16. zadetka v ligi prvakov, kar je nov rekord tekmovanja, ki si ga je pred današnjo tekmo delil z velikim rivalom Lionelom Messijem.

Danes bo na sporedu še drugi polfinalni obračun, in sicer bo londonski Chelsea gostil madridski Atletico. Prva tekma se je končala z 0:0.

Bayern – Real Madrid 0:4 (0:3) - skupen izid 0:5

Strelca: Ramos 15., 20., Ronaldo 34., 89.

Postavi:

Bayern: Neuer, Dante, Boateng, Lahm, Alaba, Schweinsteiger, Kroos, Robben, Ribery (Götze 72.), Müller (Pizzaro 72.), Mandžukić (Javi Martinez 46.)

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos (Varane 75.), Coentrao, Carvajal, Alonso, Modric, Di María (Casemiro 84.), Bale, Ronaldo, Benzema (Isco 80.)

Uvodne minute srečanja so minile povsem po pričakovanjih. Bayern je vzel žogo v svojo posest in začel z obleganjem gostujočih vrat, pri Realu pa so se potrpežljivo branili in čakali na protinapade, njihovo najmočnejše orožje. Do prve priložnosti na tekmi so prišli gostje, ko je po dolgi podaji proti kazenskemu prostoru Bayerna iz vrat krenil Neuer, a je z glavo slabo odbil žogo točno na nogo osamljenega Bala, Valiužan pa se je kljub temu, da je imel precej časa za reakcijo, odločil za takojšen strel z volejem proti praznim vratom domačih, žoga pa je zletela prek vrat.

Po nekaj minutah jalove premoči Bayerna pa se je ob koncu 15. minute prvič na tekmi zatresla mreža. In to za šok na tribunah domača. Po kotu, ki ga je izvedel Modrić, je bil v skoku najvišji Ramos, ki je ob slabi reakciji Bayernove obrambe žogo brez težav zabil v gol in Realu prinesel veliko prednost, saj je takrat Bayern za finale potreboval tri zadetke.

Bavarci se po šoku še niso uspeli zbrati, ko se je njihova že tako težka naloga spremenila v misijo nemogoče. Po prekršku na Balom, je v 20. minuti Valižan sam izvedel prosti strel, podal v kazenski prostor, tam pa je Pepe podaljšal podajo do Ramosa, ki je še drugič v manj kot petih minutah z glavo premagal Neuerja in utišal Allianz Areno.

Po ogromni prednosti Reala je domačim vidno padla volja do igre, v njihove vrste pa se je prikradla nervoza, kar so gostje znali izkoristiti in so prek nevarnih protinapadov grozili s tretjim golom. Tega so kmalu tudi dosegli, ko je hitro potegnil Bale, nato pa pred kazenskim prostorom nesebično podal do Ronalda, ta pa je brez težav zabil žogo v gol in dosegel svoj 15. gol v ligi prvakov v tej sezoni, s čimer je postavil nov rekord tekmovanja.

Madridčani so nato brez večjih težav zadržali prednost treh golov do odmora, domači pa z veliko prisotne nervoze niso bili preveč nevarni.

V drugem polčasu so Bavarci nadaljevali s stiskanjem obroča okoli vrat gostov in že v uvodnih minutah je bilo nekajkrat vroče pred vrati Casillasa, a vratarju Reala večinoma ni bilo treba posredovati, saj so njegovi soigralci še pravočasno vselej izničili pretečo nevarnost. Blizu gola pa so bili domači vendarle v 56. minuti, ko je z roba kazenskega prostora ustrelil Robben, a je žoga zletela malo mimo vratnice, v 60. minuti pa je nevaren strel po tleh dobro ukrotil Casillas.

Ker je bilo srečanje že davno določeno, sta oba trenerja v zaključku tekme opravila številne menjave, Real pa je še naprej brez težav odbijal številne napade domačih, ki so bili v zaključku akcij vselej premalo zbrani in natančni. Na koncu je mreža Reala ostala nedotaknjena, čeprav je Bayern na tekmi sprožil 18 strelov, je pa zato tik pred koncem srečanja še enkrat po žogo v svoj gol Neuer, saj ga je v 90. minuti s prostega strela s premetenim strelom pod živim zidom premagal Ronaldo, ki je tako rekord po številu golov v eni sezoni dvignil na 16.