Z zadetkoma v 24. in 37. minuti je za žarek upanja v vrstah nemškega velikana poskrbel nemški reprezentant Marco Reus. Real na drugi strani je močno pogrešal svojega prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, ki je zaradi poškodbe kolena obsedel na klopi.

Tekma bi se tako lahko zlahka končala tudi s štirimi goli v Realovi mreži, vendar je Henriku Mkhitaryanu v drugem polčasu gol sprva preprečila vratnica, nekoliko kasneje pa še gostujoči vratar Iker Casillias. »Priložnosti, ki sta se mu ponudili, nista bili lahki. Takšne stvari se v nogometu pač dogajajo. Imeli smo tudi druge priložnosti. Ena izmed njih se je ponudila Kevinu Grosskreutzu, pet ali šest pa smo jih zapravili v Madridu. Če bi dosegli gol na prvi tekmi in še enega danes, bi se uvrstili naprej. Vseeno bi bilo veliko bolje, da tekmo ocenimo kot celoto in ne le po dveh zapravljenih priložnostih,« je po srečanju dejal trener Borussie Jürgen Klopp.

Nemški strateg je več kot izpolnil svojo obljubo, ki jo je dal pred tekmo, ko je dejal, da se bo njegovo moštvo poslovilo v velikem slogu. »To je bila tekma za arhive. Tekma, o kateri je treba narediti video in ga pokazati vsem ekipam, ki so prvo tekmo izgubile s 3:0. Ponosen sem na vtis, ki so ga pustili moji fantje.«

Ancelotti: Bili smo prestrašeni

Da je bil sinočnji poraz proti lanskim finalistom lige prvakov dobra budnica za celotno moštvo, je po tekmi priznal kapetan galaktikov Iker Casillas. »Morda nam koristi, da na vsake toliko časa dobimo lekcijo. V obrambi smo delali napake, ki so nas drago stale. Podobno se nam ne sme zgoditi v polfinalu. Preveč smo trpeli, a smo si to zaslužili.«

Z oceno svojega varovanca se je strinjal tudi trener Carlo Ancelotti, ki so se mu na tekmi nekajkrat pošteno zatresla kolena. »V prvem polčasu smo bili počasni, delali smo napake. Po zgrešeni enajstmetrovki Angela di Marie nam je primanjkovalo samozavesti. V določenem trenutku smo bili kar nekoliko prestrašeni.«

Modrić: Nikoli se ničesar ne naučimo

Kljub uvrstitvi v polfinale pa najboljše volje ni bil niti hrvaški vezist pri Realu Luka Modrić. »Ne vem, kaj se je danes dogajalo z nami. Morda smo bili že preveč zadovoljni z zmago s 3:0 na prvi tekmi in smo zato danes igrali preveč ležerno ter si mislili, da bomo zlahka opravili še drugi del naloge. Iz takih tekem se moramo nekaj naučiti, a to rečemo po vsaki takšni predstavi, pa se nikoli ničesar ne naučimo. Seveda smo zadovoljni, da smo se uvrstili v polfinale, a nikakor nismo zadovoljni s tem, kako smo danes to dosegli. Predvsem je bil obupen naš prvi polčas in česa takšnega si ne smemo več dovoliti. Na srečo smo se v drugem polčasu popravili in uspeli priti v polfinale,« je po tekmi novinarjem razlagal Modrić.

Real se je včeraj uspel uvrstiti v že četrti zaporedni polfinale lige prvakov, v zadnjih treh pa je bil vselej poražen. Če bodo Madridčani igrali tako kot včeraj, se jim še četrtič obeta podobna usoda.