V Telekomu Slovenije se znova obeta burno dogajanje. Čeprav je tako imenovana stara garda, ki jo tvorijo dolgoletni Telekomovi zaposleni in zaseda nekatere pomembne položaje v družbi, nepričakovano izgubila prevlado v svetu delavcev, bi lahko kljub porazu na volitvah mimo volje novih članov izbrala novega delavskega direktorja.

Danes bo po nedavno izvedenih volitvah v svet delavcev potekala prva seja v novi sestavi, na kateri bi se lahko kljub drugačnemu dogovoru znašel predlog za imenovanje naslednika Darje Senice. Tej se predvidoma jutri izteče mandat delavske direktorice, ki hkrati prinaša članstvo v upravi Telekoma. Čeprav naj bi se svet delavcev dogovoril, da bo skupaj poiskal novega kandidata za opravljanje tega pomembnega in dobro plačanega položaja, bi lahko stara garda izkoristila nekaj dni brezvladja in pred sredino sejo nadzornega sveta potrdila svojega kandidata.

Dosedanja opozicija, ki ima po novem več kot polovico glasov v svetu delavcev, namreč na današnji seji po nekem čudnem spletu okoliščin, ki so posledica združitve svetov delavcev Telekoma in Mobitela, ne bo smela glasovati. Njen mandat naj bi se začel šele prihodnji teden, tako da naj bi sejo krojilo nekaj ljudi, ki pripadajo stari gardi. Če bi zares mimo volje zaposlenih imenovali novega delavskega direktorja – po nekaterih informacijah naj bi to postal dosedanji predsednik sveta delavcev Martin Gorišek –, bi novim članom sveta delavcev povzročili veliko preglavic. Vprašanje je, ali ga sploh lahko razrešijo in imenujejo novega, saj bi morali imeti utemeljen razlog za njegov predčasni odpoklic.

Funkcija delavskega direktorja v Telekomu ni zaželena le zaradi vpliva, ki ga prinaša, ampak brez dvoma tudi zaradi visokih prejemkov. Imenovani kandidat ima zagotovljeno štiriletno članstvo v Telekomovi upravi, kjer mu pripadajo prejemki, ki presegajo 160.000 evrov bruto na leto.