Barcelona je pričakovano držala žogo večino časa (66%) tekme v svojih nogah, imela tudi precej več strelov (18, Atletico le 6), a ji še četrtič v sezoni ni uspelo premagati Atletica, ki je s fanatično borbenostjo in trdno obrambo prišel do ugodnega izida, ki mu pred povratno tekmo daje lepe možnosti za napredovanje, saj na povratni tekmi v teoriji potrebuje »le« še ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno.

Čeprav so gostje že v 29. minuti ostali brez svojega prvega zvezdnika Diega Coste, ki je moral zaradi poškodbe predčasno z igrišča, so ostali zvesti svojemu taktičnemu načrtu, ki ga je ponovno dobro pripravil Diego Simeone. Da bo Atletico za trud na Camp Nouu nagrajen tudi s kančkom sreče in z dobrim izidom, je bolj ali manj postalo jasno v 56. minuti, ko je Diego dosegel izjemen gol, kakršnega bi verjetno lahko z istega mesta poskušal doseči še s precej poskusov, pa mu to ne bi uspelo. Barcelona je sicer v nadaljevanju uspela priti vsaj do izenačenja, ko je lepo podajo Andresa Inieste v gol spremenil Neymar, a dejstvo je, da so si Katalonci pred povratno tekmo, kjer se obeta še (najmanj) 90 minut ponovnega hudega boja, želeli priigrati vsaj zadetek prednosti.

Martino: Zaslužili smo si več, a še vedno lahko napredujemo

»Če ne bomo prišli v polfinale, bom jaz glavni krivec za ta neuspeh. Od prve tekme smo si glede na videno zaslužili več, a sem zaradi naše igre še vedno optimističen, da lahko napredujemo, saj smo vseh 90 minuti igrali na zelo visokem nivoju. Atletico si je poleg zadetka priigral le še eno večjo priložnost, pa še ta je bila posledica slabe podaje našega vratarja. Je pa bil gol Diega tako izjemen, da mi je šlo kar na jok,« je za TVE po tekmi dejal Gerardo Martino.

Trener Barcelone je še dodal, da je Atletico zaradi remija na prvi tekmi sedaj rahel favorit pred drugo tekmo, a verjame, da bo Barcelona napredovala, če bo ponovila podobno predstavo kot včeraj. »Boj za napredovanje je v tem dvoboju še vedno povsem odprt. Ne vem, če v tem primeru igranje doma sploh predstavlja kakšno prednost, saj sta moštvi zelo izenačeni. Rezultat 1:1 je v teoriji bolj ugoden za Atletico, a sem zaradi naše dobre igre na prvi tekmi miren. Če bomo še enkrat odigrali tako dobro, sem prepričan, da bomo zmagali in se uvrstili v polfinale,« meni Martino.

Z izidom 1:1 po tekmi ni bil zadovoljen niti kapetan Barcelone Xavi, ki je imel občutek, da si je Barca s prikazano igro zaslužila več. »1:1 za nas ni dober rezultat. Zaslužili smo si več od remija, a Diego je dosegel izjemen gol, mi pa smo potem na srečo vsaj izenačili, tako da v tem dvoboju ni še nič odločenega.«

Simeone: Pokazali smo veliko srce

Spomin na Diegov evrogol je bil prva misel po tekmi tudi pri Simeoneju, ki je bil z remijem zelo zadovoljen. »Zelo sem vesel za Diega, da se mu je posrečil takšen zadetek. Potreboval je nekaj takega in sedaj bo za nas zelo pomemben igralec do konca sezone. Nocoj smo igrali proti pravemu rivalu, pokazali pa smo, da imamo veliko srce in presrečen sem, da se lahko enakovredno kosamo s tako močnimi nasprotniki. Na tekmi je bilo čutiti veliko strasti z obeh strani, s taktičnega vidika pa je bila zelo lepa tekma. Obe moštvi sta se opirali na svoje najmočnejše strani in sta ostali zvesti svojemu stilu igre. Na povratni tekmi bo Vicente Calderon nabit z odlično atmosfero,« je po tekmi dejal Simeone.