Pred dvobojem dveh kandidatov za naslov prvaka na Stamford Bridgeu je bilo jasno, da mora Arsenal priti do zmage, če želi še razmišljati o naslovu prvaka, v najslabšem primeru pa potrebuje remi, da se še obdrži v stiku z najboljšimi. Ker je bila to jubilejna 1000. tekma Arsena Wengerja na klopi topničarjev, je marsikdo pričakoval, da bo to dalo gostom še dodatno motivacijo, da nekako pridejo do pomembne zmage, zagotovo pa si ni nihče mislil, da se bo tekma odvila tako enostransko v prid varovancev Joseja Mourinha.

Portugalec, ki v zadnjih letih ni bil niti malo prizanesljiv do Wengerja, saj ga je pred novinarji pogosto zasmehoval, je tokrat Francoza pred tekmo vendarle dostojno počakal pred prihodom na igrišče in mu čestital za 1000. tekmo, nato pa so njegovi varovanci poskrbeli, da so mu jubliej dodobra spremenili v nočno moro, trener Arsenala pa po 11. medsebojnem dvoboju z Mourinhem še vedno čaka na prvo zmago.

Chelsea je namreč po golih Samuela Eto'oja in Andrea Schürrleja v 7. minuti vodil že z 2:0, situacija pa se je za goste še drastično poslabšala v 15. minuti. Takrat je po strelu Edena Hazarda na golovi črti Alex Oxlade-Chamberlain z roko žogi namerno preprečil pot v gol, glavni sodnik Andre Marriner pa je zato upravičeno pokazal na belo točko in iz žepa potegnil tudi rdeči karton. A ni ga podelil pravemu igralcu, saj je izključil Kierana Gibbsa, kar je povzročilo precej nejevolje v taboru gostov, a protesti niso pomagali. Hazard je nato enajstmetrovko pretvoril v vodstvo s 3:0 in gostje so bili dotolčeni. Do konca tekme se po takem začetku niso uspeli pobrati, v njihovi mreži pa so končale še tri žoge, dvakrat je zadel Oscar, končni izid pa je s svojim prvencem za modre postavil Mohamed Salah.

Chelsea je z zmago ostal na prvem mestu, kjer pa mu še naprej za vrat dihata Liverpool in Manchester City, ki včeraj prav tako nista razočarala svojih navijačev. Liverpool za Chealseajem s tekmo manj zaostaja 4 točke, City pa s kar tremi odigranimi tekmami manj zaostaja 6 točk.

Redsi so tokrat gostovali pri Cardiff Cityju, kjer so dvakrat zaostajali in na odmor odšli pri izidu 2:2, v drugem polčasu pa so prestavili v višjo prestavo in slavili s 6:3. Junak je bil ponovno Luis Suarez, ki je dosegel tri gole in prispeval še asistenco za gol Daniela Sturridga, z dvema goloma pa se je izkazal tudi slovaški branilec Martin Škrtel.

Prepričljiv je bil tudi Manchester City, ki je s 5:0 doma odpravil Fulham in tako na stavnicah še naprej ostaja prvi favorit za naslov prvaka. Prvo ime tekme na Etihadu je bil letos izjemni Yaya Toure, ki je dosegel prve tri gole na tekmi, dva z enajstih metrov. Končni izid sta v zaključku tekme z goloma postavila Fernandinho in Martin Demichelis.

Nekoliko kasneje od ostalih tekem pa se je sinoči začel še dvoboj West Hama in Manchester Uniteda in čeprav aktualni prvaki niso več v boju za lovoriko, je njihova tekma na koncu morda še najbolj odmevala. Za to je poskrbel Wayne Rooney, ki je v 8. minuti izkoristil nepazljivost domačega vratarja, ki je odšel predaleč iz vrat, saj ga je premagal s strelom skoraj s sredine igrišča. Rooney je nato s precej sreče v 33. minuti povišal na 2:0, kar je bil tudi končni izid. Rdeči vragi, ki se očitno le prebujajo in prihajajo iz krize, so z zmago ostali v igri za peto mesto, ki vodi v evropsko ligo, saj za Evertonom na sedmem mestu zaostajajo le tri točke, imajo pa nogometaši iz Liverpoola odigrano tekmo manj.