Pred tekmo v Londonu je bilo z rezultatskega vidika sinoči precej bolj napeto kot v Madridu, saj se je prvi obračun Galatasaraya in Chelseaja v Turčiji končal z 1:1. A Londončani na svojem stadionu niso pustili gostom niti minimalnih možnosti za presenečenje, saj so dominirali na igrišču od prve do zadnje minute, do zadetka, ki jim je omogočil precej lažje nadaljevanje, pa so prišli že v četrti minuti, ko je zadel Samuel Eto'o. Upe neodločnih gostov je z drugim golom v 42. minuti dokončno pokopal Gary Cahill, v drugem polčasu pa je Chelsea bolj ali manj brez težav nadzoroval dogajanje na igrišču in preprečeval, da bi Turki prišli do zadetka priključka.

Mourinho: Smo med najboljšimi na svetu in to si zaslužimo

Po tekmi je bil domači strateg Jose Mourinho vidno zadovoljen, kot je dejal, pa so si njegovi varovanci povsem zaslužili, da so se znašli med najboljšo evropsko osmerico.

»Smo tam, z najboljšimi. Letos je drugače kot lani, ko je Chelsea tekmoval v evropski ligi (in jo tudi dobil, op. p.), kar je bilo vendarle igranje na drugem nivoju, napredovati iz evropske lige v četrtfinale lige prvakov pa je pomemben korak tako za igralce kot tudi za klub. Smo klub, ki sodi v ligo prvakov in sedaj smo med najboljšo osmerico klubov na svetu. Smo tam in naši nogometaši si to zaslužijo. Je pa bilo težko premagati Galatasaray, čeprav so ljudje mislili, da je samoumevno, da bomo napredovali. A realnost ni takšna. Galatasaray je velik klub, ki ima v svojih vrstah veliko zelo izkušenih nogometašev, še posebno v gosteh pa nam je bilo proti njim zelo težko igrati. Zato mislim, da smo z opravljenim delom lahko zelo zadovoljni,« je po tekmi razpredal Mourinho.

Lampard zadovoljen, a ne želi ničesar napovedovati

Tudi eden najbolj izkušenih mož v zasedbi Chelseaja Frank Lampard je bil zadovoljen z napredovanjem in dejstvom, da je Chelsea znova med najboljšimi evropskimi klubi, o tem, kako daleč lahko pridejo s soigralci, pa ni želel napovedovati.

»To je bila težka tekma, a prikazali smo predstavo, kakršno smo si želeli. Ljudje so po prvem rezultatu naše napredovanje vzeli kot samoumevno in za povratno srečanje napovedovali našo lahko zmago, a mi smo se zavedali, da ne bo tako lahko in da bo treba še enkrat dati vse od sebe. Mislim, da smo od začetka do konca igrali odlično in Galatasarayu preprečevali, da bi resneje ogrozil naša vrata. Odigrali smo res profesionalno in smo dobro nadzirali potek tekme. Ne bi pa napovedoval, kako daleč lahko pridemo v ligi prvakov, saj je to tekmovanje zelo težko osvojiti. V igri je še kar nekaj odličnih evropskih ekip, zato počakajmo najprej na žreb, da vidimo koga dobimo za nasprotnika. Trenutno smo samozavestni in optimistični, a dejstvo je, da je to tekmovanje vsako leto bolj kakovostno in težje osvojljivo, toda smo še v igri,« je povedal Lampard.

Hazard ne verjame v končni uspeh, v četrtfinalu pa bi rad PSG

Nič kaj prepričan v končni uspeh Chelseaja pa je Belgijec Eden Hazard, eden največjih adutov Joseja Mourinha v tej sezoni, saj pravi, da so ostali konkurenti bolj kakovostni. »Mislim, da je v konkurenci ostalo še kar nekaj ekip, ki so bolj kakovostne od Chelseaja. Naše moštvo sestavlja tudi kar nekaj mladih nogometašev, ki še niso dovolj izkušeni za igranje tekem na tako visokem nivoju. A potrudili se bomo in dali vse od sebe, da pridemo čim dlje,« je dejal Hazard, ki je še namignil, da bi na petkovem žrebu za nasprotnika v četrtfinalu najraje dobil PSG.