Je pa kolesar Katjuše, ki je na koncu bežal z Luksemburžanom Fränkom Schleckom, pred tem pa tudi z Italijanom Vincenzom Nibalijem, v zahtevni etapi s petimi gorskimi cilji zelo prestrašil najboljše, ki so morali napeti vse moči, da ubranijo svoje položaje. Predvsem sta morala garati pomočnika vodilnega Kolumbijca Carlosa Betancorja pri ekipa AG2r La Mondiale, ki pa sta na koncu vendarle ujela Prekmurca, vendar je ta vseeno pridobil dve mesti in dirko končal na osmem mestu. Dobil je tudi dve bonifikacijski sekundi za zmago na vmesnem sprintu, tako da je na koncu za Kolumbijcem zaostal 36 sekund.

Etapo je v sprintu skupine 22 kolesarjev - Špilak je zasedel 18. mesto -, dobil Francoz Artur Vichot (FDJ) pred Špancem Josejem Rojasom in rojakom Cyrilom Gautierjem. V skupnem seštevku je drugo mesto zasedel svetovni prvak Portugalec Alberto Rui Costa, zaostal je 14 sekund, z zaostankom 20 sekund pa je bil tretji Vichot. Borut Božič (Astana) je v zadnji etapi zaostal 14 minut in dve sekundi, dirko pa skupno končal na 88. mestu, z zaostankom 52 minut in sedmih sekund.