Bavarci so po zmagi v Londonu z 2:0 sinoči na Alianz Areni proti Arsenalu iztržili remi in se skupnim izidom 3:1 zanesljivo uvrstili v naslednji krog tekmovanja. Edini zadetek za Bayern je v 55. minuti dosegel Bastian Schweinsteiger, za izenačenje pa je le dve minuti kasneje poskrbel Lukas Podolski. »Prikazali smo zelo dober prvi polčas, v drugem pa smo storili preveč napak,« je po tekmi priznal Bayernov kapetan Philipp Lahm.

Vedoč, da bo Arsenal zaigral na vse ali nič, se je Josep Guardiola odločil, da v tekmo vstopi nekoliko previdneje. Tako je namesto formacije 4-1-4-1, s katero se je nasprotniku zoperstavil na prvi tekmi, izbral nekoliko bolj obrambno postavitev 4-2-3-1, s katero je nemški velikan igral že v lanskem finalu v Londonu. »Arsenal se je dobro pripravil na tekmo in je sklenil igrati predvsem na protinapade. Igrali smo zelo inteligentno, zato sem s predstavo svoje ekipe lahko zadovoljen. Nasprotnik si v prvem polčasu ni ustvaril ene same priložnosti, nato pa je bilo zanj že prepozno.«

Topničarji so tako morali še drugo leto zapored v osmini finala priznati premoč aktualnim evropskim prvakom, povrhu pa je francoski strateg na klopi angleškega prvoligaša Arsene Wenger bržčas za nekaj časa ostal brez svojega prvega zvezdnika Mesuta Özila. Nemški reprezentant je zaradi poškodbe srečanje končal po prvem polčasu, namesto njega pa je v nadaljevanju zaigral Tomaš Rosicky.

»Özil ima poškodovano stegensko mišico, vse skupaj pa je na prvi pogled zelo resno. Zagotovo bo manjkal na nedeljski tekmi proti Tottenhamu. Potrebuje natančnejši zdravniški pregled, a najverjetneje bo z igrišč odsoten nekaj tednov,« je priznal Wenger, ki je kljub slovesu od Evrope pohvalil pristop svojih igralcev na tekmi. »Sem zelo ponosen na ekipni duh, ki smo ga pokazali. Vse do zadnjega smo dali vse od sebe. Vsekakor pa je bilo moč opaziti posledice po rdečem kartonu našega vratarja Wojciecha Szczesnyja na prvi tekmi.«

Nasveti Ancelottija so bili zaman

Svojo nalogo so vzorno opravili tudi nogometaši Madridskega Atletica, ki so na Vicente Calderonu Milan odpravili s 4:1 ter se skupnim izidom 5:1 uvrstili v četrtfinale. Trenerju rdeče-črnih Clarencu Seedorfu v veliko pomoč tako niso bili niti nasveti njegovega dobrega prijatelja in stratega madridskega Reala Carla Ancelottija, h kateremu se je Nizozemec menda zatekel po pomoč.

»Slavila je boljša ekipa. Vse ekipe, ki še nastopajo v ligi prvakov imajo dobre možnosti, da zaigrajo v finalu. Videli smo dober Milan proti odlični zasedbi. Končni izid je pravičen. Atletico si je ustvaril veliko priložnosti, sami pa se na to nismo odzvali,« je poraz športno priznal Seedorf.

»Zadovoljni smo z delom, ki so ga v zadnjih dveh letih in pol prikazali fantje. Igramo kot ekipa, naša največja odlika pa je, da se zavedamo svojih zmožnosti. Čaka nas težak četrtfinale, zato se moramo spočiti in nadaljevati z našim delom,« pa je po tekmi sklenil domači trener Diego Simeone.