Bayern je imel že s prve prednosti veliko prednost, a je kljub temu pričakovano vzel vajeti igre tudi na svojem stadionu vzel v svoje roke in bil večino tekme boljši. Žoga je bila večino časa v nogah varovancev Pepa Guardiole, ki pa so bili tokrat slabše razpoloženi pri zaključkih akcij, saj jim je pogosto zmanjkala odločilna zadnja podaja ali pa so bili njihovi streli nenatančni.

Ko je v 55. minuti Bastian Schweinsteiger vendarle zatresel mrežo Arsenala, je bilo sanj o čudežnem preobratu gostov bolj ali manj dokončno konec, čeprav je le par minut kasneje Lukas Podolski izenačil na 1:1. V zaključku tekme topničarji vseeno niso uspeli prevzeti prevlade na igrišču, da bi lahko ogrozili napredovanje Bayerna. Domači bi na koncu lahko tudi zmagali, a je v sodnikovem dodatku Thomas Müller z enajstih metrov streljal po sredini vrat in v nogo zadel Lukasza Fabianskega.

Neustrašni Atletico želi mešati štrene tudi v ligi prvakov

Tudi na drugi tekmi je že od začetka precej bolje kazalo domačim, saj je Atletico veliko dela opravil že, ko je na San Siru z 1:0 ugnal Milan Za lažje nadaljevanje je z golom že v tretji minuti poskrbel domači zvezdnik Diego Costa, a se Italijani niso predali in so v 27. minuti izenačili prek Kakaja. A do preobrata bi morali zadeti še enkrat in ob tem ne prejeti gola, pri doseganju teh ciljev pa so bili na koncu neuspešni.

Domači so z lepim golom Arde Turana še pred odhodom na odmor spet povedli in si zagotovili lepo prednost, v drugem polčasu pa le še dokončali delo, ko sta zadela še Raul Garcia in še enkrat Diego Costa. Atletico je torej v četrtfinale zasluženo napredoval, saj je bil boljši s prepričljivih 5:1.

Bayern – Arsenal 1:1 (0:0) -skupno: 3:1

Strelca: Schweinsteiger 55.; Podolski 57.

Postavi:

Bayern: Neuer, Alaba, Dante, Martinez, Lahm, Schweinsteiger, Alcantara, Ribery (Müller 85.), Robben, Götze (Kroos 59.), Manđukić

Arsenal: Fabianski, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny, Arteta (Gnabry 77.), Cazorla, Özil (Rosicky 46.), Oxlade-Chamberlain (Flamini 84.), Podolski, Giroud

Atletico M. - Milan 4:1 (2:1) -skupno: 5:1

Strelci: Diego Costa 3., 85., Turan 40., Raul Garcia 71.; Kaka 27.

Postavi:

Atletico: Courtois, Miranda, Juanfran, Filipe Luis, Godin, Gabi, Suarez, Raul Garcia (Sosa 72.), Turan (Rodriguez 78.), Koke (Diego 81.), Diego Costa

Milan: Abbiati, Bonera, Rami, Abate, Essien (Pazzini 68.), De Jong (Muntari 78.), Emanuelson, Taarabt (Robinho 46.), Poli, Kaka, Balotelli