Da ne bo pomote in da ne bi kdo mislil, da je to kakšna dobrodelna organizacija s posluhom za želje in potrebe ljudi, je treba povedati, da je vstopnica za te storitve visoka. Kakšna je članarina, je sicer skrbno varovana skrivnost, a prav nizka zagotovo ni. Člani so namreč prav tako »prestižni« in ljubitelji visokega življenjskega sloga, kot je prestižna organizacija: večina jih sodi v smetano družbe. Od kod bi drugače organizacija dobila denar za delovanje in izpolnitev želja svojih članov?

Za nekaj ur zaprt most v Sydneyju

Znan je primer slovitega sydneyjskega pristaniškega mostu, Sydney Harbour Bridge, ki bo letos marca praznoval že častitljivo 82. obletnico. Po osmih letih gradnje so ga odprli leta 1932, dolg je 1149 metrov in je prav taka znamenitost mesta kot denimo Zmajski most za Ljubljano. No, prav v zvezi s tem mostom se je porodila domislica enemu od članov te mednarodne organizacije. Avstralska podružnica je imela veliko dela, da jo je izpolnila. Mladi gospod si je namreč zaželel, da bi svojemu dekletu izpovedal ljubezen prav na tem mostu, a ne na vsakdanji in obrabljen način. Zamislil si je, da bo v to vložil velik napor: na most je hotel splezati. To je bil velik šov, za katerega je bilo treba most za nekaj ur zapreti. Tam, sredi te sydneyjske svetinje, je potem dahnil prelestne besede in dekle zasnubil… Samo mislimo si lahko, kakšne muke je prestajala organizacija, da so dovolili zaprtje mostu. Prav tako ni znano, kaj so rekli na to udeleženci prometa. Kar pa zadeva organizacijo Quintessentially Lifestyle, je bila ta lahko več kot zadovoljna. O dogodku in zaslugah zanj je poročal ves svetovni tisk.

Z drugačnimi podvigi se lahko pohvali dubajska izpostava te mednarodne organizacije. Caroline Hargreaves, direktorica za območje Bližnjega vzhoda, je naštela deset najbolj nenavadnih želja, ki so jih organizaciji sporočili člani iz Združenih arabskih emiratov. Omenili jih bomo samo nekaj, da se bo vedelo, kakšne domislice komu švignejo v glavo. V ozadju pa so zagotovo tudi takšne, o katerih direktorica molči, ker so tako osebne, da niso za javnost.

Kenguru ni bil najbolj navdušen

»Nekega dne je zazvonil telefon. Dva naša člana, zakonski par, sta preživljala počitnice skupaj z otroki v najeti hiši v Avstraliji,« pripoveduje Caroline Hargreaves. »Otroci so si zaželeli, da bi imeli na vrtu trampolin, a ne samo to, zaželeli so si, da bi se skupaj z njimi tam igrala tudi kenguru in koala. Kaj narediti? Prva misel sta bila živalski vrt in zavetišče za divje živali, kar pa se je hitro izkazalo za slabo rešitev. Noben živalski vrt in nobeno zavetišče ne posodi živali za igro otrok kar tako, brez pisnega dovoljenja, za podpis pa je potrebna dolga pot. Kaj narediti in kako hitro ugoditi našima članoma na počitnicah v Avstraliji? Usedli smo se na telefon in telefonarili okoli, dokler nismo našli zasebnika, ki je imel v lasti kenguruja in koalo. Svoja ljubljenčka je rade volje posodil. Kenguru sicer ni bil najbolj zadovoljen nad domislico s trampolinom, otroci pa so bili navdušeni.«

Na drugem koncu sveta, na Škotskem, se je porodila drugačna želja. Članu organizacije, prav tako iz Združenih arabskih emiratov, se je na preživljanju dopusta sredi zime zgodila neprijetnost: v snegu je izgubil ključ svojega avtomobila. Spet so zapeli telefoni in začela se je bitka s časom za hitro rešitev zapleta. »V prvem hipu se je zdelo strašljivo: na Škotskem, v snegu… Na srečo je nekdo iz londonske podružnice preživljal dopust v bližini kraja, kjer je naš član izgubil ključ. Pri očetu si je izposodil detektor kovin in ključ se je našel.«

Tiger na domači zabavi

Zdaj pa preskok na področje čustev in srca. Nekomu se je porodila globoka želja, da bi pomagal svojemu najboljšemu prijatelju, ki je izgubil vsako sled za svojim očetom. »V rokah smo imeli fotografijo in pomanjkljiv naslov, ki ni dosti povedal. Povezali smo se s podružnico na Tajskem, peli so telefoni in sledila iskanja po vsej državi, dokler očeta nismo izsledili. Bil je tako srečen in pretresen, da so ga popolnoma premagala čustva.«

Pa še ena, ki spet sega v domačo zabavo. »Morali smo zagotoviti tigra za domačo zabavo, ki jo je priredil naš član. Take želje so sicer dokaj pogoste. Ljudje si želijo, da bi imeli v svoji bližini živalske 'goste'. Znova se je pokazalo, da si z živalskim vrtom ne moremo kaj dosti pomagati. Na srečo smo imeli med člani nekoga, ki je imel med svojimi ljubljenčki več kot enega tigra, in bil je zelo vesel, da nam je lahko pomagal. Posodil je tigra – in zabava se je lahko začela.«

Tako se torej dogaja v svetu, kjer kraljuje visok življenjski slog. Če bi si član te prestižne organizacije zaželel, da bi na mizi razkošne restavracije v najbolj eksotičnem okolju zasijala planika izpod Triglava – ni vrag, da se to ne bi zgodilo. A najprej je treba biti član, vse drugo se že kako uredi. Za denar, seveda. Kako je z željami, če denarja ni, ve drugi, manj prestižni del sveta.