Dragić, ki je dosegel nov osebni rekord v ligi NBA in še na šesti tekmi zaporedoma zbral vsaj 20 točk, je strelskemu izkupičku dodal še šest skokov, osem podaj in tri ukradene žoge, a je imel premalo pomoči pri soigralcih.

Houston Rockets so tako dobili še četrto tekmo zapored, na vseh štirih pa je Howard dosegel vsaj 20 točk. Sinoči je blestel s 34 in 14 skoki in popeljal soigralce do zanesljive zmage nad gostujočimi sonci. "Enostavno sem potrpežljiv, pustim soigralcem, da me najdejo na pravih položajih, ne pa, da jih sam iščem. Poskušam se malo umiriti, preden vržem na koš," je ključ do uspeha pojasnil Howard, ki to sezono še dodatno trenira s pomočjo Carrolla Dawsona.

Howard je dodal še tri ukradene žoge in dve blokadi, James Harden pa je k zmagi prispeval 23 točk. Trener Houstona Kevin McHale je zadovoljen igro svojih varovancev: "Po nekaj slabših predstavah je Howard končno spet našel pravi ritem. Trudimo se, da žoga čim večkrat pride do njega."

Hornacek nezadovoljen z igro v obrambi

Phoenix se je tekmecem sicer šest minut pred koncem približal na vsega štiri točke zaostanka, a nato je Houstonu uspel delni izid 10:3, ko je najprej Harden zadel trojko, nato je Howard blokiral poskus Dragića, koš pa je dosegel Chandler Parsons.

To je bil še drugi zaporedni poraz Phoenixa po petih zmagah v nizu. "Danes nismo zaustavili nikogar. Tako kot včeraj proti Chicagu smo tudi tokrat tekmecem pustili prosto pot do obroča. Na zadnjih tekmah smo res slabo igrali obrambo, je dejal trener sonc Jeff Hornacek.

Vujačić na parketu dobro minuto, Udrih obsedel na klopi

Na parket je v prvenstvu NBA po dolgem času stopil tudi Saša Vujačić, ki je v ponedeljek podpisal desetdnevno pogodbo z Los Angeles Clippers. Ti so tokrat v domači dvorani Staples Center gostili prvake Miami Heat in izgubili s 112:116. Vujačić, ki bo 8. marca dopolnil 30 let in ima dva šampionska prstana z Los Angeles Lakers, je na parket stopil le za 77 sekund in v tem času naredil osebno napako, sicer pa je njegova statistika ostala prazna.

LeBron James je za dvakratne branilce naslova dosegel 31 točk, 12 podaj in osem skokov, Ray Allen pa je v zadnji minuti dosegel odločilno trojko za zmago Miamija, prvo v gosteh po petih zaporednih porazih. Allen je skupno zbral 15 točk.

Dwyane Wade, sinoči eden od sedmih košarkarjev Miamija z vsaj desetimi točkami, je zbral 14 točk in osem podaj, skupno pa je odigral jubilejno 700. tekmo v ligi NBA.

Priložnosti tokrat znova ni dočakal Beno Udrih, ki je z New York Knicks pred domačimi gledalci z 90:94 izgubil proti Portlandu.