Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Srdoč Majerjevi očita predvsem način vodenja, ki da onemogoča učinkovito sodelovanje med ministrstvom in zavodom na operativni ravni ter predstavlja motnje pri opravljanju dejavnosti zavoda.

To je, tako na ministrstvu, posebej pomembno prav v časih, ko Slovenijo tare visoka brezposelnost. "Posebej zaskrbljujoče je dejstvo, da visoka stopnja konfliktnosti v zavodu, ki se izkazuje tudi skozi veliko število dopisov oziroma anonimnih prijav, vpliva na sodelovanje zavoda tudi z uporabniki storitev, kar je v času visoke stopnje brezposelnosti še posebej nesprejemljivo," so pojasnili na ministrstvu.

Obremenitve neenakomerne

Poleg tega je ministrstvo ugotovilo, da na zavodu pod vodstvom Srdoč Majerjeve niso bili doseženi cilji nove sistemizacije. Obremenitve posameznih svetovalcev zaposlitve po območnih službah naj bi bile še vedno izredno neenakomerne, kar naj bi neposredno vplivalo na njihovo učinkovitost. "Iz tega izhaja, da kot direktorica ni uspela ustrezno organizirati poslovnih procesov," so navedli na ministrstvu.

Po njihovih navedbah je obremenjujoče tudi končno poročilo o izredni reviziji poslovanja zavoda, iz katerega izhajajo nepravilnosti pri obračunu bonitete za uporabo službenega vozila za direktorico, sklepanje pogodb z izvajalci po izvedbi del in plačilu obveznosti, nepravilnosti pri obračunu stroškov službenih potovanj, dodatkov k plači, in negospodarna poraba sredstev v zvezi s pripravo nove sistemizacije.

Srdoč Majerjeva bo o očitkih spregovorila na torkovi novinarski konferenci.

Srdoč Majerjevo je sicer na položaj vršilke dolžnosti generalne direktorice imenovala vlada Janeza Janše, lani pa je nastopila petletni mandat. Med različnimi očitki, ki so leteli nanjo, je bilo tudi plagiatorstvo v magistrskem delu. Tudi senat fakultete za državne in evropske študije je razsodil, da direktorica magistrskega dela ni napisala v skladu s standardi in etiko znanstvenoraziskovalnega dela.